ZigZag: Gyümölcsös cukrászda - Kovács Cukrászda Nagykovácsi

Kovács Cukrászda Nagykovácsi értékelése
7. helyezett a 16 nagykovácsi étterem közül

Gyümölcsös cukrászda

2019. júniusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. október 20.
Hagyományos süteményeket, fagylaltokat kínáló cukrászda a falu központtól kissé távolabb, egy sváb családi házban. A cukrászda a tulajdonos családról lett elnevezve. A kerítésen belépve a kertben árnyákos teraszon napernyők alatt több asztalka.
A pultban jó kinézetű, átlagostól nagyobb méretű, főleg jól ismert sütemények, tortaszeletek sorakoznak. Tetszetős a csokis-málnás gyümölcskosár, a gesztenyetorta, a barackos túrótorta is. A sütemények frissek, hagyományos ízvilágot hoznak, nem kiemelkedő, de korrekt. Árban 500 Ft környéki szeletárak.
A beltér kellemes, mediterrán hangulatot áraszt. Narancs falak között kellemes kávéházi környezet, tisztaság, rendezettség.
A fagylaltok között főleg a gyümölcsízek dominálnak: bodza, erdei gyümölcs, málna, banán, barack, citrom, a teljesség igénye nélkül.
A fagyi finom, jó állagú, nem műízű, érezni benne a gyümölcsöket, átlagos méretű gömbök. A tölcsér a szokványos olcsó ostya.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás:
Hangulat:

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

2094 Nagykovácsi
Kossuth Lajos u. 119.

2020. január 31.
A Kovács cukrászdába egy hosszabb út előtt néztem be, azzal a szándékkal, hogy valami sós ropogtatnivalót vegyek. Sikerült. Háromféle apró pogácsát kínáltak, amit itt nem volt probléma egybe méretni (nem mindenütt van ez így, van, ahol lemérik akár kettesével, de egybe nem rakják, bár áruk...