ZigZag: Meg sem kellett mászni a hegyet - Nagyszénás Menedékház Nagykovácsi

Meg sem kellett mászni a hegyet

2019. júniusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. október 23.
A Nagyszénás Menedékház névre keresztelt étterem a falu központjában található, az egyik buszmegállónál, a főút mentén.
Jópofa, hangulatos az árnyékolt tetejű, de nyitott oldalú, növényekkel szegélyzett kiülős terasz, de a benti rész talán még jobban megalkotott. Egy hegyi faház hüttére, valóban alpesi menedékházra hajaz, bár nem a hegyen vagyunk, hanem benn a lakott településen.
A névadó Nagy-Szénás hegycsúcs 550 méteres magasságával a Budai-hegység egyik legmagasabb csúcsa és közigazgatásilag Nagykovácsihoz tartozik, helyileg Nagykovácsi és Pilisszentiván között húzódik, dolomit kőzetű természetvédelmi körzet.
Az étteremben többféle étkezési lehetőség közül választhatunk. Hétfőtől péntekig 2 fogásos heti ebédmenü 990 Ft-ért, amit lehet elvitelre is kérni. Egyszerű, jól ismert fogások, pl. zöldborsófőzelék, gombapaprikás galuskával, bolognai spagetti. Ezen kívül szintén hétköznap van svédasztalos ebéd is, 1590 Ft-ért, 2 leves, 3 főétel, desszert. Kifinomultabb, izgalmasabb fogások találhatóak az ún. séf menüben, kacsasült, konfitált tarja, fogas, madártej példaképpen, a levesek és a desszert ezres körül, a főételek viszont 3000 Ft körüli árakon mozognak.
KIMBO kávét főznek, hagyományos sötét pörkölésű, átlagos körüli kávé.
Összességében korrekt, jó hely, ár-érték arányban kedvező, a sokszínű ételkínálat a hagyományosabb ételeket keresőket, az ár-érzékenyeket, de ugyanakkor a különlegesebb fogásokra vágyókat is ki tudják elégíteni.
Barátságos személyzet.

2094 Nagykovácsi
Kossuth Lajos u. 65.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2020. január 5.
Egy facebook csoportban olvastam erről a kissé elvarázsolt, underground helyről, ami tényleg eléggé eldugott. A pontos cím, házszám ismeretében is simán elgyalogoltam mellette. Egy egyszerű jeltelen barna ajtó a bejárat. Az észrevétlenség ellenére úgy tűnik, nagyon is ismert a hely, erre utalt a...

2020. január 5.
Viszonylag új nyitású kávézó és bisztró a Kolosy téri piac mögötti utcában. Korábban egy indiai étterem működött itt évekkel ezelőtt, s bár kívülről inkább olaszos, kiülős teraszos kávézónak tűnik a hely, betérve kiderült, hogy továbbra is visznek konyhát, méghozzá ázsiai vonalon: többféle...

2020. január 5.
Egykori cipészműhelyben kialakított söröző az Akácfa utca középső szakaszán. Egy másik közeli helyen születésnapot ünnepeltünk, utána itt találkoztunk a többi barátunkkal, pontosabban csak a bejáratig jutottunk. A hely sajnos teljesen tele volt, bár van galériaszint is, egyetlen szabad asztalt...