Kettes számú próba

Besjana Pékség NagymarosBesjana Pékség Nagymaros a térképen

Átlagos 2022. szeptemberben járt ittÉrtékelt: 2022. szeptember 30.
Népszerű albán pékség a forgalmas 12-es főút mellett, a Vasútállomástól a Duna mentén elindulva északnyugat felé, a Nokedli kifőzde előtt. Nagymarost nagyjából végig járva igényes, minőségi pékséget nem találtam, a kézműves magas kategóriát már meg sem említem, csak két albán pékséget, itt a főútnál. A kettő közül ez volt a szimpatikusabb egyértelműen, itt a kiszolgálás kedvesebb volt, és nem száraz, több napos árut kínáltak. Árak tekintetében kb. egyformának tűnt, lehet, hogy esetleg ezt egyeztetik egymással.
A nyitva tartás nagyon hosszú, minden nap hajnali 5-től este 10-ig, így talán a pék és családja itt is lakhatnak az épület hátsó traktusában.
Besjana néven albán pékség van még a szomszédos Verőcén is, sőt Budapesten a VIII. kerületi Kálvári téren is, de nem tudom, azonos-e a tulajdonos, vagy csak egy gyakori albán női névről van szó.
A kínálat a szokásos albános volt, félbarna kenyér, ami belül puha, de nem ropogós a héja, és fel lehet szeleteltetni. Pizzaszelet, kenyérlángos, sós-sajtos stangli. A 4 db-os sajtos rudakat vettem, azt már tudtam, mire lehet számítani, olyan volt, mint másutt. Mindazonáltal 3 pontnál jobbat nem adok egy albán pékségnek sem, még ha viszonylag olcsó és itt a kiszolgálással sem volt gond, mert ez a minőség szerintem ennél jobbat nem érdemel.
Ételek / Italok:Átlagos
Hangulat:Átlagos