Különös hely

Pusztamaróti történelmi emlékhely NyergesújfaluPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu a térképen

Érdekes 2021. novemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2021. november 24.
Pusztamarót egy erdei kaland, egy valaha élő, de elnéptelenedett település, történelmi nyomai vannak a török időkből, meg a később idetelepített sváb bányászok miatt is, meg amúgy egy gyönyörű környezet. A kaland nagy része, hogy autóval elég vacak erdei út vezet oda, valaha az öcsém lagzija volt itt, nagy bográcsos mulatság, de akkor jó időben, ma meg pocsék zimankóban egyedül valahogy feldöcögtem oda... az egykori falu emlékét az itt maradt temetője őrzi. Arra emlékszem, hogy akkor, amikor itt voltunk, este az erdőben valami elképesztő méretű szarvas-rudlival találkoztunk, hihetetlen tömegben vágtak át a réten, most is kerestem őket alkonyatkor, de most nem jártak erre. Ajánlott kirándulóhely!
Pusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső képPusztamaróti történelmi emlékhely Nyergesújfalu - Külső kép
Öreg Halász Étterem és Fogadó Tát - Napi árak reggelis ellátással
2024.08.01-ig