Megvan!

Kolodko: Sókereskedő miniszobor NyírbátorKolodko: Sókereskedő miniszobor Nyírbátor a térképen

Kihagyhatatlan 2022. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. július 13.
Azt ugyebár nem gondolta senki, hogy elmegyek Nyírbátorba és nem keresem meg a Sóhordó miniszobrot, Kolodko Mihály remekét? Van egy várostörténeti sétány két hatalmas templom (egy református és egy katolikus) között és azon keresendő... végigszaladtam rajta jobbra is, meg balra is, kerestem, kutattam, de annyi érdekesség van ezen a sétányon, hogy szinte sokszor elfelejtettem, hogy mit is keresek, csak bámultam, nézelődtem, pedig közben még esett az eső is... a helyi intelligencia, akiktől megkérdeztem közben, "hát persze, vannak itt valami szobrok erre is, meg arra is... " típusú talányos válaszokat adott. De így még izgalmasabb a keresés, és nagyobb öröm a megtalálás. Több városban van ilyen szobor, legalább ötben Magyarországon és legalább ötben Ukrajnában, a sókereskedők útját hivatott jelképezni a szoborút. A zsákon ülő kis fogura hamisítatlan Kolodko és hamisítatlan sókereskedő, pedig még nem is láttam sókereskedőt.
Kolodko: Sókereskedő miniszobor Nyírbátor - Külső képKolodko: Sókereskedő miniszobor Nyírbátor - EgyébKolodko: Sókereskedő miniszobor Nyírbátor - Külső képKolodko: Sókereskedő miniszobor Nyírbátor - Külső képKolodko: Sókereskedő miniszobor Nyírbátor - Külső kép
Termál Apartman Panzió Nyírbátor - Augusztus 20.
Augusztus 20.
08.15-20.