Egy kis kitérő

Nyírtéti Református Egyházközség temploma NyírtétNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét a térképen

Érdekes 2024. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. május 2.
Nos, alapvetően Árpád-kori templomokat vadászgattam a környéken, ez a nyírtéti viszont nem szerepelt a terveim között, de olyan kedvesen ajánlották Székelyen, hogy már akkor tudtam, hogy elmegyek megnézni. Aztán később olvastam róla, hogy valószínűleg ez is az Árpád-korban épült először. Aztán többször átépítették. Egy percig sem bántam meg, hogy eljöttem, az volt az instrukció, hogy a templom mellett van egy narancssárga ház, abban lakik a Katika, tőle lehet bebocsájtást kérni, Én meg ott álltam a kapuban, a kutyák éktelen zajjal rámrontottak, de a kapu azért köztünk volt, és vártam a sorsomat, Kijött egy komótos, de szimpatikus férfi és hebegve elmagyaráztam, hogy a Katikát keresem a templom miatt, ő rámnézett, aztán megkérdezte, hogy ő jó lesz-e? Volt nálam egy fényképezőgép és kedélyesen megkérdezte, hogy a feleségét akarom fényképezni vagy a templomot? Mert ha a feleségét, akkor ő nem jön. Azonnal ráéreztem hogy jófej, és attól kezdve egyhúron pendültünk. Nagyon jókat beszélgettünk, amíg a templomot néztünk, higgadt, nyugodt ember, de pár perc múlva már ott tartottunk, hogy ő Bajzáth leszármazott, és erről rá is tértünk az iszkaszentgyörgyi Amadé kastély dolgaira... na, szóval ilyen kedélyesen ment a dolog, nagyon örülök, hogy ott voltam, és, hogy ennyire megértettük egymást, ritkán találkozni olyan emberrel, akinek természeténél fogva rejtett humora van, de használni is tudja. Amúgy gyönyörű ez a templom is, igaz, hogy a berendezése nem antik, de a középkori faldarabok azért megmaradtak és kiütköznek néha az új fal síkjából.
Nyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - EgyébNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - BelsőNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - Külső képNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - EgyébNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - Külső képNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - Külső képNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - EgyébNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - EgyébNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - EgyébNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - EgyébNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - EgyébNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - EgyébNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - EgyébNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - EgyébNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - EgyébNyírtéti Református Egyházközség temploma Nyírtét - Külső kép
Hunguest Hotel Sóstó Nyíregyháza - Sóstó - All inclusive
Nyugdíjas napok
2024.10.31-ig
Hotel Nagyerdő Debrecen
Hotel Medián Hajdúnánás - All in one wellness csomag teljes ellátással
All in one wellness csomag teljes ellátással
Hotel Medián Hajdúnánás
79.000 Ft / 2 fő / 2 éj-től teljes panzióval