Táncsics Mihály-szobor Orosháza

Szobor
Táncsics Mihály-szobor Orosháza
Táncsics Mihály-szobor OrosházaTáncsics Mihály-szobor Orosháza

Táncsics Mihály-szobor Orosháza bemutatkozása

Táncsics Mihály alakját a nevét viselő gimnázium előtt találhatjátok meg. Antal Károly alkotását 1969. április 24-én emelték fel, Táncsics képviselővé választásának 100. évfordulóján.

Alföld Gyöngye Hotel Orosháza - Napi árak félpanziós ellátással
2025.04.13-ig
Hotel Forrás Szeged

Táncsics Mihály-szobor Orosháza vélemények

2094
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 693 városban járt márFelfedező - 2255 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43256 feltöltött kép
Átlagos 2024. március 1.egyedül járt itt
Általában úgy találtam, hogy Táncsics Mihály neve szinte mindenhol szerepel, névadóként ezer helyen, szobor, iskola, utca, rengeteg dolog van róla elnevezve, az emberek mégis viszonylag keveset tudnak róla, legfeljebb azt, hogy a nép kiszabadította börtönéből március 15-én és az emberek maguk húzták a szekeret.
Táncsics Mihály-szobor Orosháza - Külső képTáncsics Mihály-szobor Orosháza - EgyébTáncsics Mihály-szobor Orosháza - Egyéb