Külön rész

Szent Márton bazilika PannonhalmaSzent Márton bazilika Pannonhalma a térképen

Kihagyhatatlan 2022. augusztusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2022. augusztus 4.
Valamilyen oknál fogva az oldalon külön van választva a főapátság és a bazilika, holott nehéz lenne úgy meglátogatni a bazilikát, hogy közben a főapátságot meg ne, mivel a templom szerves része az apátságnak. De fogadjuk el azt, hogy be lehet menni a falak közé a templom meglátogatása nélkül is és én is simán elfogadom ennek a két dolognak a különválasztását. Szóval, a magyarországi kereszténység több mint 1000 éves múltra tekint vissza, a király behívta ide a bencéseket, gondolom, hogy segítsenek neki, hirdessék az igét szorgalmasan, azt nem tudom, hogy abban mi volt az igazi biznisz a királynak, hogy ezek itt a dombon azaz a Szent Hegyen monostort alapítanak, abba építenek egy bazi nagy templomot, és ott imádkoznak szorgalmasan hatan-nyolcan. De az istenek és a királyok útjai kifürkészhetetlenek. Maga a templom többször át lett építve, és jelenlegi formáját nagyjából 1876 óta ismeri így a emberiség. Azután újra átépítették és 2012-ben szentelték újra. A mi szemünkkel meg szép, különleges látvány, egy hatalmas templom egy földrajz magaslaton, ami szervesen bele van építve jobbról is, balról is egy nagyobb épületegyüttesbe. Altemploma is van, látogatható, Például itt helyezték el Habsburg Ottó szívurnáját, hogy miért, arra nem jöttem rá. Amikor ott jártunk, akkor napi imádság volt a templomtérben, mafla turista is részt vehetett rajta., teleültük a padokat, a színpadon meg felsorakozott 10-15 férfi, jellegzetes fekete jelmezben. Leültek, felálltak, mi is velük, énekeltek, mi is velük, voltak hozzá daloskönyvek, fejet hajtottunk majd felegyenesedtünk, egy előmondó fejhanghon énekelte a prózát, mi meg átszellemültünk, Így az ember egy kicsit interaktív módon vehet részt az apátság életében. Ajánlom a megtekintést mindenkinek!
Szent Márton bazilika Pannonhalma - Külső képSzent Márton bazilika Pannonhalma - Külső képSzent Márton bazilika Pannonhalma - BelsőSzent Márton bazilika Pannonhalma - BelsőSzent Márton bazilika Pannonhalma - BelsőSzent Márton bazilika Pannonhalma - EgyébSzent Márton bazilika Pannonhalma - EgyébSzent Márton bazilika Pannonhalma - EgyébSzent Márton bazilika Pannonhalma - EgyébSzent Márton bazilika Pannonhalma - EgyébSzent Márton bazilika Pannonhalma - EgyébSzent Márton bazilika Pannonhalma - EgyébSzent Márton bazilika Pannonhalma - BelsőSzent Márton bazilika Pannonhalma - Belső
Aura Hotel Balatonfüred - Last minute ajánlat
Last minute ajánlat