Története van mindennek

Ragályi Református Egyházközség temploma RagályRagályi Református Egyházközség temploma Ragály a térképen

Kihagyhatatlan 2023. októberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. november 13.
Szóval, az úgy kezdődött, hogy a trizsi templom mellett álltunk a temetőben, és véletlenül egy nagyon kedves, értelmes helyi lakost kérdeztem meg a templommal kapcsolatban, aztán elkezdtünk beszélgetni és inkább a ragályi templomot javasolta meg a zubogyit, de javasolt mást is, de arra majd visszatérek Trizsnél. Szóval, a kapott füles Ragályra vitt, és tényleg, ámulj és bámulj, egy Árpád-kori templom, lenyűgöz maga a zömök idő, a kapun meg még szükséges telefonszámok is vannak! Hívtuk a harangozót, Tóth Sándort, hát szegénnyel felborult a traktor, alászorult, de hívjuk bátran Szegedi Csaba lelkipásztort, ő segít, de ha nem, akkor hívjuk vissza, majd csak csinál valamit. Jobbulást kívántunk, majd hívtam a lelkek juhászát, aki nagyon készséges volt, és mondta, hogy pillanat, összeszedi magát és jön is. És jött, nem lakik messze. Szimpatikus fiatalember. Örült az érdeklődésünknek. és így aztán szakavatott ember által jól fel is lettünk világosítva. A templom freskóiról beszélt, hogyan találták meg, hogy bukkantak elő, hogyan derült ki, hogy több rétegben le lettek festve a korábbi korok képei (például Jézus és a bárány esete). Aztán szó esett a környék templomairól is, próbáltam jártasságomat megcsillogtatni, de sehol sem voltam helyismeretben, szóval, jobban jártam, ha csak figyelmesen hallgatok. Vannak szép terítők úrhimzéssel, törökös mintával, vannak aztán a templomnak máshol őrzött kincsei, megtudtuk, a ragályi és trizsi templom között többek között a festés milyensége és minősége is az eltérés, az egyik olajfestett, a másik lakkozott, aztán kiderült, hogy nála kellett volna kezdeni a sort ugyanis ő birtokolja a trizsi templom kulcsát is, akár vissza is megy velünk Trizsre, de annyira el voltunk telve, meg esteledett, meg a kastély is itt volt mellettünk, amit azért meg kéne nézni, hogy valami rövid, de biztos útvonalat kértünk, és ebből az derült ki, hogy Zubogyra kell feltétlenül elmennünk, meg hát természetesen Boldvára megfogadtuk, megköszöntük szépen, gyors kastélycsodálás, aztán irány Zubogy és Boldva felé! Mindenkinek ajánlom ezt a páratlan programot!
Ragályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - BelsőRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - BelsőRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - Külső képRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - BelsőRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - BelsőRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - BelsőRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - BelsőRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - EgyébRagályi Református Egyházközség temploma Ragály - Egyéb
Kollár Vendégház Varbóc - Napi árak
2024.11.16-ig