Előlépett fontossági sorrendben

Siklósi Szerb-ortodox templom SiklósSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós a térképen

Kihagyhatatlan 2022. novemberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2022. november 2.
Miután Malkocs bej dzsámiját abszolút hivatalos nyitvatartási időben zárva találtuk, ahogy ez jópárszor előfordult velünk az elmúlt napokban, kiugráltam magamat dühömben a kalapomon, majd megragadta a tekintetem az iránymutató táblát, hogy "ortodox templom" arra, mutattam egy nemzetközileg ismert jelet az ujjammal, hogy le vagy te ám Allah, átmegyek Jézushoz a szomszéd utcába, és így is történt. És lám, csudák csudája, a szépséges kis szerb templom tárt kapukkal várt. még az oldalajtó is nyitva volt a napfényre, Bent ült egy kedves ember, aki szívesen mesélt, mutogatott is. Tőle tudtuk meg azt is, hogy dzsámi anyagi okokból zárt be, az önkormányzat nem tudja fizetni a működését az energiaárak miatt, és szégyellik ezt kiírni az ajtóra, inkább anyázzanak a turisták. De maradjunk ortodoxiába, mert tényleg figyelemre méltó! A szerb templomokra jellemző módon dúsan agyoncsicsázott ikonosztáz, kétoldalt a diakónusok kapuja, középen meg a királyi kapu, maga a pópa mászkálhat csak ki meg be rajta. Hívő ember nem. De persze elámulsz egy ilyen felépítményen, annyire egzotikus és bizarr. Az ember, aki őrizte ezt a házat célszerű, értelmes információkkal szolgált, még élvezhetőbbé tette a látogatásunkat. Ajánlom is persze, mindenkinek, mert azért az ilyen helyeket látni kell.
Siklósi Szerb-ortodox templom Siklós - BelsőSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - BelsőSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - BelsőSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - EgyébSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - EgyébSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - EgyébSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - EgyébSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - EgyébSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - Külső képSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - Külső képSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - EgyébSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - BelsőSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - BelsőSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - BelsőSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - BelsőSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - BelsőSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - BelsőSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - BelsőSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - BelsőSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - BelsőSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - BelsőSiklósi Szerb-ortodox templom Siklós - Belső
Hotel Castello & Thermal Spa Siklós - Tavaszi kényeztető wellness hétvégék
Tavaszi kényeztető wellness hétvégék