Törökasztal Sirok

Törökasztal Sirok
Törökasztal SirokTörökasztal Sirok
Törökasztal SirokTörökasztal Sirok

Törökasztal Sirok bemutatkozása

A Törökasztal sziklaalakzat a Bükk-vidéken található, a Pap-kő oldalában. A dácittufa tömb a Siroki vár bejáratától 400 méterre található északkeletre, a Barát és Apáca sziklák közelében. A Törökasztal szikla csúcsát korbban lefaragták és vízszintesre alakított felületébe pedig medencéket, tálalakú mélyedéseket és csatornákat véstek.

Halháza Vendégház Sirok - Szállás önellátással
Szállás önellátással
Halháza Vendégház Sirok
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza - A Mátra felfedezése a legjobb áron
A Mátra felfedezése a legjobb áron
2026.04.12-ig
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza

Törökasztal Sirok vélemények

2082
Kihagyhatatlan 2022. október 24.a párjával járt itt
Több helyen tapasztaltam, hogy egyes portálok illl. kirándulók összemossák a Barát és Apáca sziklákat a Törökasztallal, valamilyen mértékben érthető okból, hiszen viszonylag közel vannak egymáshoz ezek a csodás objektumok, de azért térben mégis jól elhatárolhatók. Fantasztikus, hogy a Pannon tenger mészkőüledékei micsoda mesebeli figurákat hagytak ránk!
Törökasztal Sirok - Külső képTörökasztal Sirok - Külső képTörökasztal Sirok - Külső képTörökasztal Sirok - Külső képTörökasztal Sirok - Külső képTörökasztal Sirok - Külső képTörökasztal Sirok - Külső kép