Látni a Fertő-tavat is

Sörházdombi Kilátó SopronSörházdombi Kilátó Sopron a térképen

Érdekes 2022. júliusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2022. július 27.
Sopron környékén, a Lővérekben több kilátó is magasodik. Mi ezek közül a jó megközelíthetősége miatt választottuk éppen a Sörházdombit. Úgy is mondhatnám, hogy ez tényleg a lusták, avagy kényelmesek egyik célpontja lehet, hiszen az autós parkolótól kb. 50-60 métert kellett csak a lankákon felsétálni. Persze, aki akar, gyalogolhat többet is, a Lővrekben lévő szállodákból kellemes túrával lehet ide eljutni. Autóval a Lővér-körútról kellett lekanyarodni, tábla jelezte az irányt. A kilátó fából épült, a kb. 300 méter magas Sörház-domb tetején található.
Korábbi gloriette helyére 1968-ban épült ide a kilátó, amelyet 2006-ban a helyi erdőgazdaság és a városszépítő egyesület újított meg. A kilátó lábánál van két faasztal padokkal. Kalandvágyóknak írom, hogy éjjel-nappal látogatható, nem zárják le éjszaka sem.
A kilátóponton határozottan érezni az építmény kilengését már enyhén szellős időben is.
Örömmel fedeztük fel a szállásunkat és a Fertő-tavat is a kilátóból. Szép fenyveserdő veszi körbe a kilátót.
Sörházdombi Kilátó Sopron - EgyébSörházdombi Kilátó Sopron - EgyébSörházdombi Kilátó Sopron - EgyébSörházdombi Kilátó Sopron - EgyébSörházdombi Kilátó Sopron - EgyébSörházdombi Kilátó Sopron - EgyébSörházdombi Kilátó Sopron - EgyébSörházdombi Kilátó Sopron - EgyébSörházdombi Kilátó Sopron - Egyéb

Sörházdombi Kilátó további értékelései

2023.10.15barátokkal
Mondhatnám, hogy az ittjartam alapján jutottam ide, mert innen tudtam, hogy itt van, de ezt nem én választottam. Jó cimbora, helyi erő, aki, miután megnéztük a Taródi várat, hát átkalauzolt ide. Műszaki ember lévén jó néhány információt adott az ívelt, ragasztott oldaltartókról, és miután az...
Civitas Hotel Sopron - Napi ár reggelivel
Ensana Thermal Sárvár
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd? - Wellness csobbanás előfoglalással
Wellness csobbanás előfoglalással
2025.04.26-ig
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd?