Sever Mihály finom sütödéje

Soproni Múzeum - Pék-ház SopronSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron a térképen

Kihagyhatatlan 2022. júliusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2022. augusztus 7.
Soproni szállásunk közelében fedeztem fel ezt az érdekes múzeumot, amely az egykori Poncichter-negyedben található. Délután 14-18 óra között tartanak nyitva, így én is délután tértem vissza. Nagyon tartalmas és informatív vezetést kaptunk a felkészült muzeológus hölgytől, aki egy személyben intézte a jegyek árusítását és a tárlat bemutatását is. A felnőtt belépő 700 Ft volt + 200 Ft a fotójegy.
A háznak különös hangulata volt, itt valóban megállt az idő. A jómódú családi portán csaknem 300 éven át működött pékség. A jobb oldalon az utcafronton cukrászda és kisbolt működött, a környékbeli szociális élet egyik helyszíneként, ahová a hölgyek is eljöhettek, majd a pékség sütödéje és műhelye következett a kemencével, majd a raktár, végül a hátsó szobában az inasok pihenő- és alvóhelye. A pince és a jégverem is megmaradt. látogatható. A család a bal oldali épületrészben lakott, látszik a berendezésen, hogy gazdag, módos família élt itt (19. századi bútorzattal berendezve). Az utolsó pék egy ügyes döntéssel elkerülte 1950-ben az államosítást, s mivel akkor úgy, ahogy volt, bezárta a pékműhelyt, így maradhatott meg annak teljes berendezése, amely ma is látható. 1972-ben került állami tulajdonba az épület, az utolsó itt élő családtag halálát követően. A régi konyhai eszközök, sütőszerszámok közül is jó pár megmaradt.
A belső udvar is hangulatos, nekem nagyon tetszett a hely, érdemes ide eljönni.
(Már vagy 8-10 alkalommal jártam korábban Sopronban, de most először sikerült ide eljutni, érdemes volt).
Soproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - EgyébSoproni Múzeum - Pék-ház Sopron - Egyéb
Civitas Hotel Sopron - Napi ár reggelivel
2024.11.01-ig
Ensana Thermal Sárvár
Hunguest Bük Bük, Bükfürd? - Pihenés fürdőbelépővel
Pihenés fürdőbelépővel
Hunguest Bük Bük, Bükfürd?