A hely fogalmi védjegye

Szent Péter & Pál templom SopronhorpácsSzent Péter & Pál templom Sopronhorpács a térképen

Kihagyhatatlan 2022. májusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2022. május 24.
Ez a templom is megkerülhetetlen látnivaló, nem tudom, mikor láttam először, de azt hiszem, valami ellenőrzésen voltunk, Sopron és Szombathely között szeltük éppen a hazát, amikor megpillantottam, csikorgó fék, hűű, mi volt ez? Te is láttad? Na, menjünk csak szépen vissza... történet. A kapuja annyira feltűnő, hogy megállsz miatta. A jáki templomba ezrek turistálkodnak, talán a kapuja a leghíresebb látvány, ide meg alig jár ember. Pedig hát... gyönyörű, román stílusú építmény, A tizenkettedik században épült a tatárjárásra fejeződött be. Tudható, hogy négy harang lakik a tornyában, délben a legnagyobb, ötmázsás szólal meg, de még jobb tudás, hogy NYITVA van! Egy rakat templomot találtam az elmúlt napokban hetekben, a többség keményen zárva volt. Az ördög használja kapucninak annak az előbőrét, akinek ez így rendben is van. Milliárdokért felújítanak sorozatban templomokat, kegyhelyeket az Európai Unió tömérdek aranyából, aztán azért van felújítva a sokszáz négyzetméter meg a sokszáz légköbméter, hogy egy bánatos potrohos egy héten egyszer kinyissa és felolvasson benne néhány lapot egy könyvből. Szóval, ez így alig van arányban. De a jó hír, az ellenkezője, hogy sok templom meg bejárható, nem egyszer a kezembe adták a kulcsot, hogy menjek csak, nézzek nyugodtan kedvemre, ez meg itt minden kérés nélkül nyitva állt. Köszönjük a sors kegyét, meg is tekintettük, amit meg lehetet belül, csodaszép hely ez, ajánlom is mindenkinek, hogy közelebbi barátságot kössön ezzel a műemlékkel.
Szent Péter & Pál templom Sopronhorpács - BelsőSzent Péter & Pál templom Sopronhorpács - BelsőSzent Péter & Pál templom Sopronhorpács - BelsőSzent Péter & Pál templom Sopronhorpács - Külső képSzent Péter & Pál templom Sopronhorpács - Külső képSzent Péter & Pál templom Sopronhorpács - EgyébSzent Péter & Pál templom Sopronhorpács - EgyébSzent Péter & Pál templom Sopronhorpács - EgyébSzent Péter & Pál templom Sopronhorpács - BelsőSzent Péter & Pál templom Sopronhorpács - BelsőSzent Péter & Pál templom Sopronhorpács - Külső kép
Greenfield Hotel Bük, Bükfürd? - Kedvezményes ajánlat félpanzióval
Kedvezményes ajánlat félpanzióval
2026.05.04-ig
Greenfield Hotel Bük, Bükfürd?
Ensana Thermal Sárvár - Wellness élmények előfoglalással
Wellness élmények előfoglalással