Rárakódott a történelem

Sóskúti Kisboldogasszony templom SóskútSóskúti Kisboldogasszony templom Sóskút a térképen

Érdekes 2022. augusztusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. augusztus 27.
A templom mellett van a millecentenáriumi emlékmű, vagy az emlékmű mellett a templom. Mindegy. Az ilyenek kéz a kézben járnak máshol is. De ez egy régi templom és története is van, bizony! A régi templomoknál gyakran előfordul, hogy kézről kézre járnak, hol az ilyenisták veszik birtokba, hol az olyanisták őket. Ezt például valószínű rácok építették, lakták az 1700-as években, mígnem a pópájukat rablások és gyilkosságok miatt halálra ítélték, deja vu, már akkor is igen istenfélő életet élhettek a papok...na, szóval, voltak itt romok, rengeteg csontváz került elő szerteszét a templom körüli földekből, jöttek a másfajtaisták és azok is ráhúztak egy templomot, csak már a saját istenük ízlése szerint. Többször megáldották, felszentelték és mindenfele magasztos nevekkel illeték. Most persze csak úgy nincs nyitva a hétköznapi parasztnak, azaz nekem, hát megturistáltam annyira, amennyire csak lehetett. De érdekes intézmény, ajánlom is bátran bárkinek a figyelmébe.
Sóskúti Kisboldogasszony templom Sóskút - Külső képSóskúti Kisboldogasszony templom Sóskút - BelsőSóskúti Kisboldogasszony templom Sóskút - EgyébSóskúti Kisboldogasszony templom Sóskút - EgyébSóskúti Kisboldogasszony templom Sóskút - Külső kép
Garden Home Törökbálint - Legjobb ár
2025.01.01-ig