A csónakemberek végső pihenője

Szatmárcsekei csónakos fejfás református temető SzatmárcsekeSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke a térképen

Kihagyhatatlan 2022. júliusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2022. július 16.
Nem nagyon vagyok hivatott eldönteni a vitát, hogy a szatmárcsekei temetőben álló mondhatjuk nyugodtan: világhíres - csónakos fejfák, kopjafák valóban csónakot jelképeznek-e vagy embert ábrázolnak, de erről megoszlanak a vélemények. Én csak látogató voltam, turista, mafla nézelődő. A csónakos fejfák közül messziről látszik és kiemelkedik Kölcsey Ferenc sírja, na, az nem kopjafából van, hanem egy díszsírhelyen, oszlopok között, kőből. A nemzet himnuszának írója legyen megbecsülve még halálában is. Jólesett, hogy itt is tiszteleghettem az emléke előtt. A csónakos fejfák meg szóval azért nem egyformák, csak hasonlítanak egymásra. ahogy a kopjafák is, itt is kifejeznek valamit, beszédes jelek ezek. Egyébként az összes ilyen fejfa tölgyfából készül és máig nem is engednek a hagyományoktól eltérő fejfával itt temetkezni senkit. Ajánlott kirándulási célpont minden érdeklődőnek!
Szatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - EgyébSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - EgyébSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - EgyébSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső képSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - BelsőSzatmárcsekei csónakos fejfás református temető Szatmárcseke - Külső kép

Szatmárcsekei csónakos fejfás református temető további értékelései

2022.10.16a párjával
Azt gondolom, magyaroknak kötelező egy életben legalább egyszer ide elzarándokolni és Kölcsey Ferenc sírjánál tisztelegni. A csónakos fejfák nagyon érdekesek, különlegesek és e hagyományt tarják a mai napig is, így temetkeznek napjainkban is.
Termál Apartman Panzió Nyírbátor - Augusztus 20.
Augusztus 20.
08.15-20.