Piroska-féle szélmalom Székkutas

Piroska-féle szélmalom Székkutas
Piroska-féle szélmalom SzékkutasPiroska-féle szélmalom Székkutas
Piroska-féle szélmalom SzékkutasPiroska-féle szélmalom Székkutas

Piroska-féle szélmalom Székkutas bemutatkozása

Hugo Hartung 1920 környékén cserediákként Vásárhely-Kutaspusztán töltötte a nyarat. Az ott szerzett élményei alapján született meg 1954-ben a Gyakran gondolok Piroskára (eredeti címén Ich denke oft an Piroschka). Innen kapta a Piroska-féle elnevezést. A holland típusú malmot feltételezések szerint Szabó Sándor építtette 1885-ben, aki 1950-ig volt annak tulajdonosa.

Neon 2 Vendégház Orosháza - Legjobb ár
2=3 Akció
2024.12.15-ig
Tisza Hotel Szeged

Piroska-féle szélmalom Székkutas vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 725 városban járt márFelfedező - 2317 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44840 feltöltött kép
Érdekes 2024. február 20.egyedül járt itt
Kétszer elmentem mellette, először nem álltam meg, de másnap már igen. Igaz, előző nap láttam a Papi-féle szélmalmot, kívülről, belülről, alaposan, ez a vitorla nélküli begazosodott nyugger malom már nem vonzott olyan erővel. De nem is volt a terveim között, de a tervek azért vannak, hogy bátran változtassunk rajtuk!
Piroska-féle szélmalom Székkutas - Külső képPiroska-féle szélmalom Székkutas - Külső képPiroska-féle szélmalom Székkutas - EgyébPiroska-féle szélmalom Székkutas - EgyébPiroska-féle szélmalom Székkutas - EgyébPiroska-féle szélmalom Székkutas - EgyébPiroska-féle szélmalom Székkutas - EgyébPiroska-féle szélmalom Székkutas - Külső képPiroska-féle szélmalom Székkutas - Külső kép