Sok-sok minden

Vármegyeháza SzekszárdVármegyeháza Szekszárd a térképen

Kihagyhatatlan 2024. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. március 20.
Nehéz lenne pár sorban összefoglalni, mi mindenről szól ez a ház, és benne a kiállítóterek. A múzeum általában magányos séta, de itt kaptam egy vezetőt (bár ez máshol is előfordult már), szóval jött velem egy avatott szakértő és nagyon is szükség volt rá, mert ő nyitogatta-zárogatta a múzeumrészeket a földszinten és emeleten, amit volt szerencsém bebolyongani látogatásom során. Az udvaron található az I. Béla által alapított apátság rommaradványa. Nagyon nincs mit nézni ezen, csak megállapíthatod, hogy itt volt. valószínűleg itt nyugszik I. Béla is, állítólag 60-70 méter mélyen. Ki ásott akkor egy akkora gödröt és miért? Vannak az egyik szárnyban római kőmaradványok, a másik szárnyban aztán haladunk előre az időben, egyre közeledünk a mához, antik bútorok, népi emlékek, hajdani mesterségek, Liszt Ferenc itteni nyomai, zongora, múzeumpedagógia, játékok gyerekeknek, ismeretterjesztés, csodaszép népviseletek, és lehet ökörködni is, jött egy hölgy a recepcióról, csatlakozott hozzánk, én meg beöltöztem varázslónak, meg Napóleonnak is, már amennyire belefértem a jelmezekbe és vígan fényképezkedtünk. Jut eszembe, fényképezés.. hehe... amikor visszamentünk a recepcióra, vezetőm vádlón lebuktatott. kasszírnő kérdezte, hogy na és fényképezett? Igen, fényképezett! - hangzott el a besúgás. Na, akkor jöjjön, fizessen, váltsa meg a fotójegyet! -hangzott el az ítélet. Itt ez a szokás. De ettől függetlenül nagyon jól éreztem magam, jókat beszélgettünk, egyhúron pendültünk, szóval jó emlék ez.
Vármegyeháza Szekszárd - Külső képVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - Külső képVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - BelsőVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - Külső képVármegyeháza Szekszárd - Külső képVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - EgyébVármegyeháza Szekszárd - Egyéb
Takler Kúria Szekszárd - Napi árak reggelivel
Napi árak reggelivel
2026.04.23-ig
Takler Kúria Szekszárd
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Ambient Hotel Sikonda - Nyugdíjas ár félpanzióval