városi Szobor közül
Szobor

Gyűrűkert Szekszárd bemutatkozása

A Megyeháza kertjében találhatjátok a Gyűrűkert szobrot. A Millenniumi, azaz 1000 éves Tolna megye tiszteletére emelt szobrot 2009. november 30-án avatták fel. A Gyűrűkert Szatmári Juhos László alkotása.

Tókert Fogadó Nagymányok - Ajándék éjszaka 6=7
Ajándék éjszaka 6=7
2024.08.08-ig
Tókert Fogadó Nagymányok
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Ambient Hotel Sikonda - Nyugdíjas ár félpanzióval
Nyugdíjas ár félpanzióval
Ambient Hotel Sikonda

Gyűrűkert Szekszárd vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 63 városban járt márFelfedező - 77 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1086 feltöltött kép
Érdekes 2023. július 15.a párjával járt itt
Gyűrűkert a hivatalos neve ennek az érdekes szobornak, amely a Béla téren, a régi megyeháza kis előkertjében található. Őszintén szólva meglepett az elnevezés, amikor utólag olvastam, mert mi nem a gyűrűt, hanem egyszerűen csak a nagyon zárt formát, a kört láttuk benne legfeltűnőbbnek, amelyben egy kis világ, Tolna megye jellegzetes vidékei, az ezeréves fennállás emlékei foglaltatnak.
Gyűrűkert Szekszárd - EgyébGyűrűkert Szekszárd - Egyéb