jó, sőt, igen jó

Nádas Falatozó & Bor Bár SzobNádas Falatozó & Bor Bár Szob a térképen

2019. februárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. március 1.
Történelmi pillanat: először íródik értékelés itt egy szobi étteremről! Akkor Szobról is néhány szóban. Én tegnap vonattal mentem, és Szob alsótól Szob vasútállomásig, keresztül sétáltam ebben a kisvárosban. Barátságos, szépen rendezett város benyomását keltette. Apróság, de jellemző, hogy végig a város főutcája mentén (pár lépésnyire a szépséges Duna parttól) padok sokasága van kitéve.
Az étterem kb. a két vasútállomás közt, félúton található. (Autósoknak a szobi komp/rév felé, parkolási lehetőséggel.)
Röviden úgy jellemezném az éttermet, hogy (a régi kategória szerint) egy tisztes II. o. hely. A II. o. minősítésem is inkább csak a korrekt áraknak és az önkiszolgáló jellegnek szólnak.
Tegnap én rántott pontyot fogyasztottam (főtt burgonyával) és erdei gyümölcs levest. Mindkettő igen ízletes volt. Külön örömömre szolgált, hogy a gyümölcs levesnek gyümölcs íze (és nem édesítő szer!) íze volt. Elvitelre kértem még egy rántott gombát. Ez is teljesen rendben volt. (Itt jegyzem, hogy a köretek és az elviteles doboz sincs külön felszámolva.)
Az éttermi hangulat ugyanaz, mint a városé: barátságos. Az asztalok (6-8 kisebb, nagyobb asztal) is korrekt távolságban egymástól. Nem úgy, mint sok más olcsó kisvendéglőben.
Megjegyzem végül, hogy jól mehet az étterem, mert du. fél 2 körül, a napi menü már elfogyott. (Étlapjuk a FB oldalukon is megtekinthető.)
Ár / érték arány:Kiváló
Portobello Hotel Esztergom - Wellness pihenés félpanzióval