Egy csipet Nápoly

Amo La Pizza SzolnokAmo La Pizza Szolnok a térképen

2023. augusztusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. szeptember 24.
Szolnokon idén nyílt ez a pizzéria és étterem, ahol igazi olasz ízeket ígérnek a betérő vendégeknek.
Eddig kétszer volt alkalmam tesztelni a helyet. Első alkalommal nem sokkal nyitás után voltam, amikor egy isteni finom fűszeres paradicsomlevest ettem, igazán különleges volt és valóban: naggggyon fűszeres. Ez számomra pozitív volt, de akinek nem bírja a gyomra az ne válassza inkább. A főétel pedig Carbonara volt, ami sajnos nem nyerte el annyira a tetszésemet. Meglepő volt, hogy nem a megszokott spagetti tészta, hanem nagyobb méretű rövidcső tésztával készült. Ez igazából nem jelentett volna gondot, de ízekben nem nyert. Sajnos teljesen sótlan volt, kevés szalonnával készült. Így ez az étel maximum közepes osztályzatot kapna.
Második alkalommal pizzázni tértem be. Ez már abszolút pozitív élmény volt, a kolbászkrémes (Nduja) pizzájuk valami fergeteges. Ekkor kis előételt is kaptam ajándékba, ami egy kis töltött gombóc volt, nagyon ízlett és igazán tetszett ez a kedveskedés. Ritka idehaza, de követendő példa.
A kiszolgálás is kedvesebb volt második alkalommal.
Örülök, hogy van egy ilyen hely végre Szolnokon. Vannak hiányosságok még, de ha jól csinálják akkor kiküszöbölhetőek.
Az étterem környéke egyelőre nem túl szép, a hatalmas ablakokon át sajnos nem túl hangulatos a táj, inkább lehangoló kicsit. (De ez nem róható fel nekik igazából)
Biztosan visszatérek még!
Hangulat:Kiváló