Helyett

A holokauszt mártírjainak emlékköve SzolnokA holokauszt mártírjainak emlékköve Szolnok a térképen

Érdekes 2022. novemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. december 2.
Nos, az úgy alakult történelmileg, ahogy más városokban is (Kecskemét, Szombathely stb.) hogy van a szép, nagy zsinagóga, a pazarul rendbehozott épület, de aztán közben kiderült, hogy olyan mértékben megfogyatkoztak - nem éppen a saját jószántukból - az érintettek, hogy a város inkább másra használná... az eredeti hitű lakók meg kapnak valahol egy kisebb fészert, hogy folytassák ott. És itt is így van. A zsinagóga itt éppen városi galéria lett, ahol hiába döngettem kaput, csak be volt zárva így is, a zsidó imaház, emlékkiállítás, emlékkő, meg nem messze egy kisebb kuckóban kapott helyet. A holokauszt emlékkő egészen szerény, de legalább van. Megpróbáltam a telefonszám alapján a kiálltást valahogy megközelíteni, de a "vonal" túlsó végén csak valami végzetes köhögés, krákogás volt a hang, és valaki belemorgott, hogy csak nem képzelem, hogy ő ilyen állapotban kinyitja nekem az emlékházat? Aztán kiíródott a telefonomra, hogy "törölt hívás". Hát így. Még elnézegettem picit az emlékkövet, aztán bevetettem magamat Szolnok kihalt vadonjába.
A holokauszt mártírjainak emlékköve Szolnok - EgyébA holokauszt mártírjainak emlékköve Szolnok - EgyébA holokauszt mártírjainak emlékköve Szolnok - Külső képA holokauszt mártírjainak emlékköve Szolnok - EgyébA holokauszt mártírjainak emlékköve Szolnok - Egyéb
Garden Hotel Szolnok - Relax ajánlat
Relax ajánlat