Szigligeti Ede Szolnok

Szigligeti Ede Szolnok
Szigligeti Ede SzolnokSzigligeti Ede Szolnok
Szigligeti Ede SzolnokSzigligeti Ede Szolnok

Szigligeti Ede Szolnok bemutatkozása

A Színház előtt található bronz szobrot 1994. november 14-én avatták fel. A mű Pogány Gábor Benő keze munkáját dicséri. Szigligeti lazán, egy drapéria előtt áll és oszlopon pihenteti jobbját, lába keresztbe van téve, bal hóna alatt a Liliomfi tartja.

Garden Hotel Szolnok - Napi árak reggelivel
Hotel Aquarell Cegléd
Hotel Kumánia Kisújszállás - Napi árak félpanziós ellátással
Hotel Kumánia Kisújszállás

Szigligeti Ede Szolnok vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 709 városban járt márFelfedező - 2288 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44129 feltöltött kép
Érdekes 2022. december 2.egyedül járt itt
Szigligeti Ede tulajdonképpen Szathmáry József volt, amikor Nagyváradon megszületett, de aztán zord atyja, aki ki nem állhatta, hogy színész akar lenni, eltiltotta a családi név használatától. Ugyanis inkább papnak látta volna szívesebben. Egy felvilágosultabb családban ez éppen fordítva lett volna, inkább színésznek látták volna szívesebben a gyereket, mint hogy cölibátusba fulladjon a családfa.
Szigligeti Ede Szolnok - Külső képSzigligeti Ede Szolnok - EgyébSzigligeti Ede Szolnok - EgyébSzigligeti Ede Szolnok - Külső képSzigligeti Ede Szolnok - Külső kép