Otthoni ízek - fáradozás nélkül

Savaria Egyetemi Központ Étterem SzombathelySavaria Egyetemi Központ Étterem Szombathely a térképen

Átlagos 2016. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2016. május 19.
"Tíz évet fiatalodtam" - mondtam a feleségemnek telefonon a főiskolai menza látogatása után. Az emlékképeimben megmaradt, hogy csütörtök=gyümölcslevesnap. Ezért döntöttem a műintézmény látogatása mellett. Egy picit frissült a hely: újabb terítők vannak az asztalon, amik még tiszták is voltak. Nem tudom mi történhetett, lehet, hogy már vizsgaidőszak van? Egyébként a dolgozók között is sok volt az ismerős arc. Pozitív változás, hogy a sor sem volt esztelen hosszú. Igaz, amikor ide jártunk még nem volt divat az éttermekben a déli menüztetés, azaz lehet, hogy elszívó hatás érvényesül. Néhány hallgatón és oktatón kívül a közeli katasztrófavédelem (lánykori nevén tűzoltóság) és rendőrség dolgozóiból állt a vendégkör.
Az ételkínálat sem változott, talán minden héten ugyanazok az ételek ismétlődnek. Semmi flin-flanc, molekuláris, diétás, extra, otthoni ízek. Egyedülállóknak és lustáknak. A gyümölcsleves - mely itt hagyományosan édesen készül - krumplistésztát kértem. A leves gazdagon volt vegyes gyümölccsel: szilva, meggy és talán körte volt benne. Szeretem így édesen is. A krumplistészta jó nagy adag volt és jól is sikerült. Nem volt igényem sózni, nem volt "mátyós" (ld. Rézágyú), sem száraz, hogy saláta kellett volna hozzá (ld. KisÖtös). Szóval ételekre gy erős négyest adnék. Aki inni akar, könyörögnie sem kell: a pénztár előtt van a hűtő, másik oldalon az italautomata.
Kiszolgálás nincs, tálcádat tolod és kéred a személyzettől.
A mellékhelyiség az éttermen kívül található, mindenki igénybe veheti. Sajnos kéztörlő nem volt.
Ma 730 Ft-ért ehettem, illetve pontosítok: laktam jól, jó kajával. Ár-érték arányban kiváló, sajnos a hangulat lehúzza a helyet.
Kiszolgálás:Gyenge
Hangulat:Átlagos