Szóval, akkor ez

Járdányi Paulovics István Romkert SzombathelyJárdányi Paulovics István Romkert Szombathely a térképen

Érdekes 2022. májusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2022. május 31.
Na, megint tanultam valamit! Szóval, ez a Járdányi Paulovics István romkert, a manó se gondolta volna, egész életemben csak Romkertnek ismertem. Hát ez volt nekünk a régmúlt, Magyarország legelső városa mindenki tudja, hogy Szombathely volt, azaz inkább Savaria, egy nagymúltú ókori nagyváros. Ennek nyomait részben az Ízisz szentélyen láthatjuk, részben meg itt, a Nagytemplom mögötti romkertben. Bizony, bizony, itt vezetett át az ókori világbirodalom impozáns útja Észak-Európából a Földközi-tengerig, egy kontinenst átszelő fantasztikus létesítmény, a Borostyánút vagy Borostyánkő út. Mert, hogy főleg borostyánt szállítottak rajta. A falakon kívül nagy mozaikdarabokat is találunk itt, meg hát, amit az ásatások a felszínre hoztak. Gondolom, ha egy olasz turista erre vetődik, akkor mellkidüllesztve azt mondja, hogy ez itt egy ősi római, olasz vidék, igazságot Olaszországnak, nem felejtünk soha, csatoljuk vissza a történelem során elzabrált területeket. :o) És ebben is lenne valami... De addig is, érdemes megnézni, ahogy egymásra épültek korok és városok, az alsó rétegek mindig valami izgalmat jelentenek.
Járdányi Paulovics István Romkert Szombathely - Külső képJárdányi Paulovics István Romkert Szombathely - Külső képJárdányi Paulovics István Romkert Szombathely - Külső képJárdányi Paulovics István Romkert Szombathely - Külső képJárdányi Paulovics István Romkert Szombathely - Külső képJárdányi Paulovics István Romkert Szombathely - Külső kép
P4W Hotel Residence Szombathely - Napi árak reggelis ellátással
Ensana Thermal Sárvár
Hunguest Bük Bük, Bükfürd? - All inclusive ajánlat fürdőbelépővel
All inclusive ajánlat fürdőbelépővel
2025.03.01-ig
Hunguest Bük Bük, Bükfürd?