A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Még nincs helyezése városi Egyéb látványosság közül
Kategória Egyéb látványosság
A bagoly-lyuki Holocaust emlékmű Szúcs bemutatkozása
Bagoly-lyuk (Bagólyuk) Szúcs település munkáskolónia része, amit a gettósítási törvény miatt lefoglaltak a megyéből deportált zsidó lakosságának odatelepítése céljából. Az itt lakó 49 bányászcsalád helyére a 27 lakásba 1335 zsidó személyt zsúfoltak össze, akiket másfél hónapos elzárást és kényszermunkát követően gyalog vezényeltek a kerecsendi téglagyárba, majd Maklárról vagonokban szállították őket az Auswitzi táborba.
Jártál már itt? Értékeld elsőként a helyet!3 darab első értékelés után Felfedező kitüntetéssel jutalmazunk!
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.