Tájház Taksony

városi Múzeum közül
Múzeum
Tájház Taksony

Tájház Taksony bemutatkozása

Taksony a legrégebbi Pest megyei községek egyike. Ez a terület a magyarság honfoglalása idején a fejedelem szálláshelye, később Taksony vezér birtoka volt. A török időkben a település virágkorát élte, ám a Buda felszabadítására szervezett hadjárat idején elnéptelenedett.

JOKER Party House Szigetszentmiklós - Napi árak
2024.10.01-ig
JOKER Party House Szigetszentmiklós
Hotel Visegrád - Tavaszi kedvezményes ajánlat
Tavaszi kedvezményes ajánlat
2024.06.15-ig

Tájház Taksony vélemények

Kihagyhatatlan 2016. május 10.csoporttal járt itt
Már kiskoromban is többször voltam a taksonyi tájházban. A közelben lévő néni sokat tud mesélni a házról, valamint a régi szokásokról, hagyományokról, a faluról is. Megvan a maga varázsa a helynek. Az utca szép képet mutat arról, hogy milyen volt Taksony régen, ugyanis egy részén megmaradtak ezek a régi házak, visszarepítenek az időben.