Tiszafüred

Über alles!

2018. novemberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2018. november 9.
Öt napos tanulmányi út vezetett minket Tatabányára észak-kelet Magyarországról, 240 kilométerre az idegenbe. Első este szerettük volna párommal méltóképpen megünnepelni ezen eseményt egy romantikus vacsora keretében. Véletlenszerűen találtunk a vendéglőre, és még ekkor nem tudtuk, micsoda élményben lesz részünk. Kedves, barátságos hölgy fogadott érkezésünkkor, és máris hozta az étlapot, itallal kínált minket. A választék tökéletes, bárki talál kedvére valót. Nekünk is sikerült. Nem vagyunk nagyétkűek, ezért fél adagot kértünk a választott ételekből. Természetesen ez is lehetséges, amit a vendég kíván. Kisvártatva megérkezett a rendelés. Döbbenet. Óriási mennyiség. - Ez biztos, hogy fél adag? - kérdezte párom. - Igen, fogyasszák egészséggel, jó étvágyat kívánunk! Ezután jött a következő bomba: az ízvilág. Fantasztikus! Tudni kell, hogy párommal mindketten rendkívül érzékenyek vagyunk a kulináris élvezetek minőségére, és rendkívül pozitívan csalódtunk. Mennyiség, minőség, szolid árak. Tökéletes. Sikerült beszélgetnünk-mint utóbb kiderült, az egyik tulajdonossal, aki felszolgálói szerepkörben tündökölt aznap este- és elmondta, hogy ez egy családi kisvállalkozásban, sok-sok éve működtetett éttermecske, ahol a kis família minden tagja részt vesz a tevékenységben, és aki nem családtag, hosszú évek óta megbecsült alkalmazott. Például a szakács mesterük, aki külön kijött köszönteni minket, és jó étvágyat kívánni, és aki oly profi módon készítette el ételeinket. Abszolút bensőséges, barátságos és családias a hely, máris otthon éreztük magunkat. Megfordultunk még egy pár helyen a városban, tehát van összehasonlítási alap (nem kellett volna, de a szóban forgó étterem hétfőn és kedden sajnos zárva), ugyanakkor eldöntött tény volt, hogy vissza kell térnünk ide, és mindannyiszor egyre pozitívabb élmények értek minket.
Összefoglalva: ha Tatabányán jársz, éhes vagy, tuti, hogy jót akarsz enni, bírod a nagy mennyiséget a jó minőséggel, normális, ésszerű árakkal, alapvető, természetes kedvességgel párosítva, akkor be kell térned a "Vendéglő a Három Tölgyfához" családi csodába. Személyesen merem tartani a hátam, mert nem fogsz csalódni!

Ételek / Italok: Kiváló

Vendéglő a Három Tölgyfához Tatabánya
2800 Tatabánya
Feszty Árpád u. 138.

2019. július 11.
Kellemes tér, igényesen, de nem hivalkodóan berendezve. Az asztalokon élő virág, a falakon elismerő oklevelek. 2 óra után érkezünk, meglep, hogy a déli csúcsidő elmúltával is milyen sok a vendég. Jönnek folyamatosan, a véletlenül elcsípett beszélgetésekből úgy tűnik, visszatérő vendégek....

2019. április 18.
Családias környezet, tökéletes kiszolgálás, finom ételek, bőséges adagok! Mindenkinek bátran ajánlom!

2019. március 31.
Nagyon kedves, korrekt kiszolgálás, nagyszerű házias ételválaszték, nagy adagok és finom ételek. Sok borjú ételt is megtalálni náluk. Kutyabarát a hely és kisvárosi vendéglő érzés, ami a Gerecse sikkesnek szánt étterme után felüdülés. Mi a Turul szobornál, túrázás után egy másik [moderálva - a...