Vártemplom Telkibánya

Vártemplom Telkibánya
Vártemplom TelkibányaVártemplom Telkibánya
Vártemplom TelkibányaVártemplom Telkibánya

Vártemplom Telkibánya bemutatkozása

Telkibánya fölé magasodó, messziről is jól látható a gótikus stílusú Vártemplom. Első írásos emlékek a 15.század közepéről származnak. Központi szerepet játszott a település életében.

Kőkapu Vadászkastély Nagyhuta - Családi nyaralás a Rönkházban - önellátással
Park Hotel Sóstó Nyíregyháza - Kedvezményes ajánlat
Park Hotel Sóstó Nyíregyháza
33.000 Ft / 2 fő / éjtől büféreggelivel

Vártemplom Telkibánya vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 753 városban járt márFelfedező - 2412 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 47273 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2024. május 22.egyedül járt itt
A fehér templom a hegyen és körülötte a lazán rendezetlen temető mindenhonnan magára vonzza a tekintetet. Ki tudna ellenállni, hogy fel ne menjen ide? Igen ám, de egy dolog a temető, meg egy dolog a templom. . . és bizony jártam már pórul nem is egyszer, hogy nem jutottam be.
Vártemplom Telkibánya - Külső képVártemplom Telkibánya - BelsőVártemplom Telkibánya - EgyébVártemplom Telkibánya - EgyébVártemplom Telkibánya - EgyébVártemplom Telkibánya - BelsőVártemplom Telkibánya - BelsőVártemplom Telkibánya - EgyébVártemplom Telkibánya - EgyébVártemplom Telkibánya - BelsőVártemplom Telkibánya - BelsőVártemplom Telkibánya - BelsőVártemplom Telkibánya - Külső képVártemplom Telkibánya - EgyébVártemplom Telkibánya - Külső képVártemplom Telkibánya - Egyéb