Újra megtaláltam

Fa harangtorony TivadarFa harangtorony Tivadar a térképen

Érdekes 2024. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. május 7.
Érdekes... valamikor, amikor idejártunk a Tiszához fürödni Fehérgyarmatról, semmi különösebb érdeklődést nem váltott ki belőlem ez a harangláb. Hát itt volt mindig, na. Valahol itt másztunk át a töltésen, aztán mögötte van az a strand, ami a környéken a legnépszerűbb volt. De most a haranglábak visszatértét éljük, felértékelődtek a népi hagyományok is, hát most már én is észreveszem, és így, hogy Medvehagyma felrakatta ide, én is kiszálltam és közelebbről szemügyre vettem. Hát az ottlétemkor nem szólt, de ez nem von le semmit az értékéből.
Fa harangtorony Tivadar - Külső képFa harangtorony Tivadar - EgyébFa harangtorony Tivadar - Külső képFa harangtorony Tivadar - Külső képFa harangtorony Tivadar - EgyébFa harangtorony Tivadar - Külső kép

Fa harangtorony további értékelései

2023.04.25a párjával
Rögtön a híd lábánál, központi helyen található e szép harangtorony parkosított környezetben. Bronz harangja 140 kilogramm súlyú, Gombos Miklós őrbottyáni harangöntő mester munkája, villamosítását Kapui Gyula taksonyi villamosmérnök végezte. A harang jeles Nemzeti ünnepeinken meg is szólal.
Termál Apartman Panzió Nyírbátor - Augusztus 20.
Augusztus 20.
08.15-20.