Inkább harangabb, mint háborúbb

Első világháborús hősi emlékmű VámosszabadiElső világháborús hősi emlékmű Vámosszabadi a térképen

Érdekes 2023. októberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. október 2.
Őszinte lennék, ez elsősorban harangláb, aztán csak pótfelhasználásra háborús emlékmű. Szóval, a harangláb templompótlóként keletkezett, miután nem volt templom, és ráadásul 1760-ban. Híre-hamva sem volt semmiféle I. világháborúnak. Engem ott fogott meg, hogy tegnap csavarogtam a határ mentén, aztán ott volt a tábla, hogy harangláb arra... és nem azt írta, hogy világháborús emlékmű arra, hanem azt, hogy harangláb. Így aztán ez ok a megállásra, persze, hogy megnéztem. Ez egy rendbehozott kétharangos torony, utólag aztán a lokálpatrióták rávilágháborúztak. Semmi baj, megfér ez azon. Közepesen ajánlom, ha ráérsz megnézed, ha sietsz, akkor kihagyható.
Első világháborús hősi emlékmű Vámosszabadi - Külső képElső világháborús hősi emlékmű Vámosszabadi - EgyébElső világháborús hősi emlékmű Vámosszabadi - EgyébElső világháborús hősi emlékmű Vámosszabadi - EgyébElső világháborús hősi emlékmű Vámosszabadi - Külső képElső világháborús hősi emlékmű Vámosszabadi - Külső kép
Révész Hotel, Győr - Napi ár reggelivel
Napi ár reggelivel