Emlékkapu Vereb

Így is ismerheted: Pogánykő honfoglalás kori sírhely
városi Szobor közül
Szobor
Emlékkapu Vereb
Emlékkapu VerebEmlékkapu Vereb
Emlékkapu VerebEmlékkapu Vereb

Emlékkapu Vereb bemutatkozása

Az emlékkapu dr. Molnos Levente alkotása, melyet 2010. május 8-án avattak fel. Az emlékkapu egy honfoglalás kori sírhelyen áll, melyet 1853. május 9-én találtak a Vereb és Lovasberény közötti út javításakor. Végh János verebi földbirtokos állíttatta ennek emlékére a pogánykövet, melyre az alábbi szöveget vésték: A paripástól eltemetett és 1853.

Hanga-lak Velence - Augusztus 20.
Augusztus 20.
Portobello Hotel Esztergom

Emlékkapu Vereb vélemények

2082
Érdekes 2023. március 19.egyedül járt itt
Kinéztem magamnak, mint kirándulási célpontot, Lovasberény felől jövet gyanús is volt, hogy itt van, megtaláltam, és egy gyalogos férfi éppen szemben is jött velem az országúton, távol minden lakott vidéktől. Lassítok, kérdezem, hogy bocsánat, az a Pogánykő? Ember néz, gondolkodik, hát, szerinte valami hősök, talán azok lehetnek.
Emlékkapu Vereb - Külső képEmlékkapu Vereb - EgyébEmlékkapu Vereb - EgyébEmlékkapu Vereb - EgyébEmlékkapu Vereb - EgyébEmlékkapu Vereb - EgyébEmlékkapu Vereb - EgyébEmlékkapu Vereb - EgyébEmlékkapu Vereb - EgyébEmlékkapu Vereb - Külső képEmlékkapu Vereb - EgyébEmlékkapu Vereb - Külső kép