Azáleás-völgy Zalaegerszeg

Azáleás-völgy Zalaegerszeg
Azáleás-völgy ZalaegerszegAzáleás-völgy Zalaegerszeg
Azáleás-völgy ZalaegerszegAzáleás-völgy Zalaegerszeg

Azáleás-völgy Zalaegerszeg bemutatkozása

A Zalaegerszegen található Azáleás-völgyegész évben szabadon látogatható, a zalaegerszegi Alsóerdő közkedvelt kirándulóhelye. A völgyet április-májusban beborítja a színpompás, fenséges illatú azálea, azaz más néven rododendron. Az egyes fajták virágzási idejének eltérése következtében folyamatosan változik a völgy, ezért tavasszal érdemes ide többször is ellátogatni.

Willis Hotel Business & Wellness Zalaegerszeg - Napi árak reggelis ellátással
2024.06.14-ig
Vulkán Wellness Hotel és Kemping Celldömölk

Azáleás-völgy Zalaegerszeg vélemények

Kihagyhatatlan 2023. szeptember 28.a párjával járt itt
Május végén egy esős hétköznap jártunk az Azáleás völgyben. Már kicsit túljutottunk a fő virágzáson, de a hervadtak mellett így is nagyon sok szép virágzó bokrot találtunk. Valószínűleg az eső miatt rajtunk kívül senki nem volt, így különösen tetszett a völgy. Nem olyan sűrűn vannak az azálea bokrok, mint a Kámi arborétumban, viszont ez természetesebbnek hat.
Azáleás-völgy Zalaegerszeg - EgyébAzáleás-völgy Zalaegerszeg - EgyébAzáleás-völgy Zalaegerszeg - Egyéb
2076
Érdekes 2022. április 17.a párjával járt itt
Nos, ez a program nem sikerült hibátlanul. Vagy mi siettünk, vagy az azáleák késtek, mindegy, nem találkoztunk úgy, ahogy szerettük volna. Van ez az izgalmas hely Zalaegerszegtől délre, a völgy, aminek olyan klímája van, mintha nem is Magyarországon lenne, és ez rendkívüli módon kedves az azáleáknak.
Azáleás-völgy Zalaegerszeg - EgyébAzáleás-völgy Zalaegerszeg - EgyébAzáleás-völgy Zalaegerszeg - Külső képAzáleás-völgy Zalaegerszeg - Külső képAzáleás-völgy Zalaegerszeg - Külső kép