Kókuszos rum újdonság

Babati Pub ZalakarosBabati Pub Zalakaros a térképen

2023. novemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. november 18.
Zalakaros központjában, a "gasztro-sétányon" (oké, ez erős túlzás, de aki ismeri a helyet, érti-tudja, mire gondolok...), a vendéglők között középtájékon megbújik egy kiskocsma is. Itt nincsenek ételek, ellenben lehet inni. A sörök terén nem kézműves vonalat képviselik, üveges sörök sorakoztak nagy számban a hűtőben, de csak a mainstream jelent meg, Dreher-család, Pilsner Urquell, Peroni, Kozel, amiket láttam. Somersby cider üvegesben. A benti rész elég tágas, de üresnek ható, ugyanakkor van csocsó asztal is, elfér. A teraszon hosszú asztalok és padok találhatóak, amely a téli szezonban is nyitva tart. Vagyis aki bírja a hideget, nyugodtan kiülhet.
Dreher sört csapolnak, de mellette Floris Kriek meggyes sör is van a csapon.
Alkoholos italokon kívül kávé, forró csoki, üdítők vannak. Most már a forralt bor időszak is beköszöntött.
A Segafredo kávé nem volt átütő (630 Ft), ellenben járt hozzá egy kis csomagolt keksz és szódavíz. A pulton figyeltem fel egy újdonságra, a Heffron ízesített rumokra, original - karamella, vanília ízvilággal, coffee - kávés, illetve az én választásom a kókuszos (Coconut Panama) lett. (1300 Ft/ 5 cl). Mint megtudtam a kedves pultos lánytól, a Heffron a Szicsek Pálinkafőzde újdonsága, a közelmúltban vezették be, ők is még most tesztelik, most ismerkednek vele. Koktélokat is készítenek belőle, ajánlások az információs táblán is szerepeltek.
Nemigen találni kocsmákat Zalakaroson, szóval aki efféle kalandokra vágyik, annak a Babatit ajánlom leginkább.
Babati Pub Zalakaros - Külső képBabati Pub Zalakaros - Étlap/itallapBabati Pub Zalakaros - Külső képBabati Pub Zalakaros - BelsőBabati Pub Zalakaros - BelsőBabati Pub Zalakaros - BelsőBabati Pub Zalakaros - Étlap/itallapBabati Pub Zalakaros - Étel/italBabati Pub Zalakaros - Étlap/itallapBabati Pub Zalakaros - Étel/italBabati Pub Zalakaros - Egyéb
Orwa Apartman II. Zalakaros - Legjobb ár
2024.06.30-ig