Étterem teszt 193.- ajándék lónak............

Belenus Restaurant & Cafe ZalakarosBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros a térképen

2018. januárban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2018. január 16.
..........ne nézd a fogát!
A hotel vendégei vagyunk,és nem is akárhogyan. Az ittjártam.hu novemberi játékán,egy étteremértékeléssel mi nyertük a fődijat! Apró nüansz,hogy a nyeremény Zalakarosra szól,ami nem a szomszédban van.
Végül úgy döntünk,hogy már brahiból is elindulunk,végül is nem sűrűn nyerünk fődijakat.

Továbbra sem irok szállásértékeléseket,nem járok olyan sok helyen,étteremben annál inkább. Tény viszont, hogy a hotel nagyon kellemes hely,22 m2-es szobával,hangulatos,kényelmes -ülőgarniturával -berendezéssel,a szobában óriás tv-vel. A wellness részleg korszerű, érdekessége,hogy a vendég szabályozhatja mikor működjenek a masszirozó fuvókák,ilyet még nem láttam máshol.
Nagyon 4 csillagos kategória,azért 3 * mert nincs lift,igaz a 2 szintet meg lehet mászni.

A csomagban nincs vacsora,csak reggeli,ezért első este úgy döntünk hogy á la carte vacsorázunk. A wellness után indulunk,mivel a hotel szabályzata szerint 20.45-ig lehet az étteremben rendelni. Ezért félórával korábban érkezünk. Vendég sehol,sőt már étel sem,pakolják be a tárolókat. Kérdésemre tájékoztatnak arról,hogy ,,meg szokták kérni a vendégeket,hogy este 8-ig érjenek le vacsorázni,,! Most 20.21 perc van !Hát nekünk erről senki nem szólt,kérdés, akkor mire jó a hotelszabályzat?
Szerencsére jót ebédeltünk egy kiváló étteremben,igy reggelig kihúzzuk. Hát egy étteremben nem jó, ha a vendég zavaró tényező. Holnap este második esély.

A reggeli, kozmetikázza a megtépázott tekintélyt. Kiváló ételek,8 !! féle felvágott,sonka,virsli,szafaládé,gyümölcsök,
üditők,tea kávé,minden, mi szem szájnak ingere.
Minden szobának külön asztala van számozva!
Izléses teriték,színvonalas berendezés.
Le a kalappal!

Este.
Időben indulunk,ezúttal van élet,sőt étel is az étteremben,számozott asztalunk vár.
Azonnal jön az étlap és egy összkerékmeghajtásu felszolgáló. De tényleg! Egy pecre nem áll meg,folyamatosan cikázik a teremben,mindenhol ott van.
Étlap szegényes,választék nem sok. Levesből 4 féle,csak összehasonlitásul; a Gyógyfürdő téren a IV.osztályu pizzériában 6 féle.
A kiváló ebéd után(emlitett pizzéria) csak főételt kérünk, és majd desszertet.
Szétnézünk . Kitűnő hely,színvonalas,hangulatos étterem.
Főétel jön,tálalás kitűnő,nagyon guszta az az étel. A ,,Belenus bécsi szelet rizottóval,
,és a roston sült harcsa roppanó zöldségekkel,nagyon jól néz ki,az én húsom kitűnően van megsütve,sajnos a hús rágós,alig fogja a kés. Az adag erősen közepes,egy szelet hús 2,800 ft-ért! Pincérünk jön,érdeklődik,minden rendben van e,kérdésemre elmondja,hogy szűzpecsenyéből készült.
Itlalok hűtése jó,zajszint minimális,tényleg meghítt hangulata van a vacsorának. A roston sűlt harcsa viszont -társam szerint - kiváló!
A desszert ,,belga gofri fagyival és erdei gyümölcs lekvárral,, inycsiklandozóan néz ki,izre átlagos. Az élmény összességében és átlagban eléri a jó szintet.
Kávét már nem,csak a számlát kérjük.
Számla: 13.640 Ft. A roston harcsa 2.500 Ft,a Belenus szelet 2.800, 1 deci bor 600,mig a 0.33-as Heineken 590 Ft.Egy kóla 490 Ft,mig egy baileys 950! Étkezési idő: 75 perc!

Összegzés:
Hát mi tagadás,vegyes a kép.
Egészen kitűnő körűlmények,hangulatos hely,kitűnő kiszolgálás,közepes adagok,még egy hotel szintjén is magas árak.
Zalakaroson 3 étteremben ettünk, Friskó panzió,La Mare,és a Belenus étterme,ez a rangsor is a gasztronómiai élmény szempontjából.
Ajánlott tesztek;
Ha már az ittjártam.hu nyereményjátékával jutottunk el ide,kötelező házi feladat az étterem tesztelése.
A hotel nagyon jó,ajánlom mindenkinek,kedves barátságos személyzet,ide még biztos jövünk. De csak reggelivel.
Minősités: ajánlott
Éryékelés: 8.8-2=6,8/10 pont

Két pont levonás,mert a vendéget akkor sem küldjük el éhesen,ha a saját zsiroskenyeremet adom neki az alufóliából.

Összességében 928 kilométert autóztunk Zalakarosra és vissza,de hiba lett volna kihagyni ezt a 3 napos wellnesst, egy kitűnő hotelben. Ezúton is Köszönjük az ittjártam.hu portálnak.
Hangulat:Kiváló
Belenus Restaurant & Cafe Zalakaros - Étel/italBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - BelsőBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - Étlap/itallapBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - BelsőBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - Étel/italBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - Étel/italBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - BelsőBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - Étel/italBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - Étel/italBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - BelsőBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - BelsőBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - Külső képBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - Külső képBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - BelsőBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - BelsőBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - Étlap/itallapBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - Étlap/itallapBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - Étlap/itallapBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - Étlap/itallapBelenus Restaurant & Cafe Zalakaros - Étlap/itallap
Orwa Apartman II. Zalakaros - Legjobb ár
2024.06.30-ig