Abaligeti Cseppkőbarlang Abaliget

Abaligeti Cseppkőbarlang Abaliget
Abaligeti Cseppkőbarlang AbaligetAbaligeti Cseppkőbarlang Abaliget
Abaligeti Cseppkőbarlang AbaligetAbaligeti Cseppkőbarlang Abaliget

Abaligeti Cseppkőbarlang Abaliget bemutatkozása

Az Abaligeti-barlang a Mecsek leghosszabb, patakos barlangja. Már a XIX. század első felében megkezdték azokat a fejlesztéseket, amik lehetővé tették a látogatását, és ezek a következő évtizedekben, majd a következő században is folytatódtak. Természeti adottságai mellett élővilága is érdekes; 190 különböző faj található a barlang területén, emellett jelentős téli denevérpihenőhely.

Rácz Tanya Orf? - Napi árak
Senior ajánlat - Rekreáció nyugdíjasoknak
Harkányi Psoriasis Centrum Harkány

Abaligeti Cseppkőbarlang Abaliget vélemények

Kihagyhatatlan 2022. november 11.egyedül járt itt
Most már 5. éve, minden évben eljövök ide. Nagyon szeretem a helyet, kedvesek az itt dolgozók. A barlang szép, látványos cseppkövekkel. Érdemes megmászni azt a sok lépcsőt a végén, mert ott van a legtöbb látványosság. A cseppköveket még el is nevezték. A túra egy kellemes 45-50 percet vesz igénybe.
2082
Érdekes 2021. október 29.a párjával járt itt
Sajnálom, hogy össze van vonva a barlang a denevér múzeummal, mert a barlangra ötöst adnék, a denevér múzeumra meg hármast. A barlang fantasztikus még mindig,, elég régen voltam korában itt, de részleteire emlékszem még. Most már nehezebb volt lehajolni és úgy bemászni az első 40-50 méteren, de megérte.
Abaligeti Cseppkőbarlang Abaliget - Külső képAbaligeti Cseppkőbarlang Abaliget - Külső képAbaligeti Cseppkőbarlang Abaliget - BelsőAbaligeti Cseppkőbarlang Abaliget - Belső
Átlagos 2021. augusztus 14.családjával járt itt
Tegnap jártunk a barlangban, de kissé csalódás volt, mert ez nem cseppkőbarlang hanem egy jól kiépített mészkőbarlang. Tehát aki cseppkövet szeretne látni, ne ide menjen. A túravezetőnk egy nagyon lelkes fiatalember volt, de sajnos semmit nem hallottunk az előadásából, mert sokan voltunk és egy sorban lehetett menni.
Kihagyhatatlan 2016. július 23.családjával járt itt
Szépen kiépített barlang. Nagyobb része könnyen járható, de érdemes az utolsó (opcionális) szakaszt is megtenni a maga 82 lépcsőjével. Jó humorú, érthetően beszélő, szakszerű és udvarias barlangvezető mutatta be a föld mélyének csodáit. Aki kicsit is fogékony rá, élvezni fogja! A denevér múzeum a barlanglátogatásától függetlenül megnézhető.