Gyereknek, szülőnek, nagyinak egyaránt szuper !

Kolping Hotel Spa & Family Resort AlsópáhokKolping Hotel Spa & Family Resort Alsópáhok a térképen

Kiváló 2017. júliusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2017. július 24.
Az idén a lányommal és két unokámmal töltöttünk el egy hosszú hétvégét a hotelben.
Három évvel ezelőtt már jártunk itt, akkor még egy gyerekkel.
Azt gondolom, hogy „gyerekes kategóriában” ez a szálloda tényleg az egyik legjobb, bár nem mindenkinek megfizethető az ára. Itt tényleg minden a gyerekekről szól, az ő szórakozásukat, kényelmüket szolgálja.

3 évvel ezelőtt sérelmeztem, hogy a szobaajtók belülről nem zárhatóak, amit pl. az unokám ki is használt és kiszökdösött a szobából, úgyhogy kénytelenek voltunk az ajtót egy fotellel eltorlaszolni. Örömmel láttam, hogy az ajtókat most már zárhatóvá tették.

Akkor jöjjenek a negatívumok.
- Az ételválaszték lehetne picit bőségesebb, változatosabb.
- A kültéri medence még 32 fokban is elég hűvös, az én unokáim nem használták.
- Egy pincérrel a következő kisebb „konfliktusba” keveredtem:
Az étteremben az a rutin, hogy a pincér felveszi az italrendelést, elviszi a szobakártyát és akkor adja vissza, ha távozni szeretnék és aláírtam a fogyasztásunk számláját.
(Nekem ez oké, bár páran sérelmezték, hogy miért nem elegendő bemondani a szobaszámot, mint más szálláshelyeken, miért ez a bizalmatlanság?)

A családom befejezte az étteremben az ebédet, ki is mentek. Én vártam, hogy szemkontaktusba kerülhessek egy pincérrel, de nem sikerült. Sebaj, nem probléma! Odamentem az egyik felszolgálóhoz, aki épp a fizetős konzolon pötyögött be valamit. Mondtam, hogy távozni szeretnék, kérem a kártyámat és a számlát, hogy aláírhassam. Elkészült a számla, de mondta, hogy menjek vissza az asztalhoz, mert neki oda kell vinnie a számlát. Kérdeztem, hogy mi ez a hülyeség, amikor én itt vagyok, a számla, a kártya is itt vannak?! Ne bohóckodjunk, adja ide, aláírom és kész.
Csak erősködött, hogy nem adhatja oda, mert a szabályokat be kell tartani és ha megszegi azokat, akkor bizony ő ki lesz rúgva. (?!)
Így hát elsétáltunk elől én, mögöttem pedig a hajthatatlan pincér úr a számlával a kb . 5 méterre lévő asztalig, ahol korábban ettünk, és ott már hajlandó volt kiadni kezéből a számlát és a kártyámat.

Oké, nem nagy dolog, értem én! A szabályokat be kell tartani, ez is rendben, a számlát oda kell vinni a kedves vendég asztalához, ne fáradozzon, ne neki kelljen mászkálnia!
De ha egy ilyen „borzasztóanspeciáliseset" állt elő, hogy a vendég odament a fizetős pulthoz, akkor már ne idétlenkedjünk, és ne sétafikáljunk a számlával….!!!

A dolog lényege, hogy a legyenek szabályok - szerintem is ! - és azokat kezeljük úgy, hogy mindenkinek jó legyen, és amennyiben szükséges, akkor a vendég kedvéért kezeljék azokat rugalmasan.

De ez egy bagatell eset, nem tántorított el attól, hogy máskor is visszatérjünk.
Személyzet:
Kényelem:Kiváló
Szolgáltatások:Kiváló
Étkezés:
Elhelyezkedés:Kiváló

Kolping Hotel Spa & Family Resort további értékelései

2023.08.22gyerekekkel
Az idén, több év kihagyás után újra (hatodszorra) visszatértünk a Kolpingba! Csodás élményekkel távoztunk! Minden nagyon szuper: a napi programok, a gyönyörű kert, a sokszínű lehetőségek, a finom ételek, a személyzet (több éve külön kedvencünk az éttermet vezető Imre nevű Úriember, kedvessége és...
2023.07.24gyerekekkel
Egyedülálló szülőként utaztam 5 éves kisfiammal. Mindketten nagyon jól éreztük magunkat, csupán két apró negatív tényt tapasztaltunk. A Gizella ház 202-es szobájában voltunk, ami egybenyitható egy másikkal. Ottlétünkkor a tolóajtó zárva volt, mert a szomszédos szobában is laktak. A szomszédok a...
2022.06.01gyerekekkel
6 éve minden évben jövünk, a gyerekek imádják! Ha kérdezzük őket hova menjünk, a válasz Bobóországba! Amíg a gyerekek játszanak az oviban a szülők is feltudnak töltődni a wellness részleggen.

A Kolping Hotel Spa & Family Resort legnépszerűbb csomagjai

Kolping Hotel Spa & Family Resort Alsópáhok - Napi ár félpanzióval (1 éjtől)
Napi ár félpanzióval (1 éjtől)
2024.12.26-ig
Kolping Hotel Spa & Family Resort Alsópáhok - Előfoglalási kedvezmény (min. 2 éj)
Előfoglalási kedvezmény
Hunguest Hotel Pelion Tapolca - Pelion tavaszi hétköznapi akció