Kőkereszt Badacsonytomaj

Szobor
Kőkereszt Badacsonytomaj
Kőkereszt BadacsonytomajKőkereszt Badacsonytomaj

Kőkereszt Badacsonytomaj bemutatkozása

A  Badacsony délnyugati oldalára 1857-ben épült keresztet  Ranolder János veszprémi püspök emeltette a háza felé, hogy a Megváltó onnan óvja a szőlőt a filoxérától és jégveréstől.  Badacsonytomajtól a kék keresztet követve, érhetünk ide, ahol kiváló panoráma is elénk tárul a Tapolcai-medencére és a Keszthelyi-hegységre.

Hotel Bonvino Badacsony - 4 éjszakás ajánlat
4 éjszakás ajánlat
2026.03.31-ig
Hotel Bonvino Badacsony
Kikapcsolódás nyugdíjas kedvezménnyel
2024.06.14-ig
Vulkán Wellness Hotel és Kemping Celldömölk

Kőkereszt Badacsonytomaj vélemények

Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 64 városban járt márFelfedező - 32 helyen első értékelőNépszerű író - 45 hasznos szavazat3 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2023. október 25.a párjával járt itt
Párommal a Kisfaludy-háztól a Kuruc-körút tanösvényen felmentünk a Badacsony-hegyre, végig a Bujdosók lépcsőjén a Tördemici kilátóig. Megcsodáltuk innen is a tájat, Badacsony másik arcát, majd a túra útvonalon keresztül jutottunk el a Ranolder keresztig. Már voltunk itt pár éve szeptemberben, de akkor a tó fölött megállt a reggeli köd, és nem sok mindent láttunk a túlpartból.
Kőkereszt Badacsonytomaj - EgyébKőkereszt Badacsonytomaj - EgyébKőkereszt Badacsonytomaj - Egyéb