Szép szimbólum

Harmadik Évezred Kapuja Emlékmű BalatonakarattyaHarmadik Évezred Kapuja Emlékmű Balatonakarattya a térképen

Érdekes 2022. februárban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2022. február 11.
Balatonakarattyán sok emlékmű összpontosul egy helyre, itt van ebben a füves térségen a Rákóczi fáján kívül a Trianon emlékkő, az 1956-os emlékmű, a faluban született gyerekek táblája, meg a Harmadik Évezred Kapuja is. Én úgy értelmeztem, hogy ha elmegyünk alatta, mert azért kapu, akkor belépünk valahová. Nem csak az idő ketyeg, megy előre, de talán az ujjak is egymás felé nyúlnak, az emberek kezei, és jó üzenet, jó jövő lenne, ha nem lőnénk többé egymásra, hanem békében elférnénk egy elkövetkezendő századokban. A két kéz talán óvón nyúl egymás felé, talán véd, őriz valamit. Nekem ezt mondta ez a kapu.
Harmadik Évezred Kapuja Emlékmű Balatonakarattya - Külső képHarmadik Évezred Kapuja Emlékmű Balatonakarattya - Külső képHarmadik Évezred Kapuja Emlékmű Balatonakarattya - Külső képHarmadik Évezred Kapuja Emlékmű Balatonakarattya - Külső kép
Világos Hotel Balatonvilágos - Nyári csobbanás Balatonvilágoson
Nyári csobbanás Balatonvilágoson