Kati nekem is

Mozdony BalatonalmádiMozdony Balatonalmádi a térképen

Érdekes 2023. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. szeptember 22.
Ezt a mozdonyt Medvehagymának köszönhetem, ő hívta fel rá a figyelmet, ha meg már erre jártam, persze, hogy megnéztem. Nagyon látványos, ahogy az alagút felett pompázik. egy pici parkoló is van mellette, ha az emberek kiszállnának közelebbről megnézni, amúgy meg a kiépített kerékpárút pont itt megy Veszprémbe, suhannak el a bringások, lehagyva a veszteglő vonatot. Valaha ez a vonat járt Veszprémbe, nem a bicajosok. De hát a vasútvonalak éppen épülnek le, sora zárják be ma is az egyes mellékvonalakat, amit hát eléggé sajnálok. Leült az ország gazdasága, éppen nem fejlődünk sehová, de legalább ipari műemlékeink vannak.
Mozdony Balatonalmádi - Külső képMozdony Balatonalmádi - Külső képMozdony Balatonalmádi - Külső képMozdony Balatonalmádi - EgyébMozdony Balatonalmádi - Külső képMozdony Balatonalmádi - Külső képMozdony Balatonalmádi - Külső kép

Mozdony további értékelései

2023.09.12a párjával
375-ös, 680 p.sz., "Kati" Gőzmozdony, műemlékként magasodik az alagút felett. Az alagút keskeny, figyelni kell mikor megyünk be. Átjutva és jobb kanyart véve, a mozdony teljes szépségében láthatóvá válik. Ez még nem is annyira távoli múlt, hiszen jó páran utaztunk még hasonlóval.
Hunguest Hotel Bál Resort Balatonalmádi - Legjobb ár félpanzióval
Legjobb ár félpanzióval