Mozdony Balatonalmádi

Mozdony Balatonalmádi
Mozdony BalatonalmádiMozdony Balatonalmádi
Mozdony BalatonalmádiMozdony Balatonalmádi

Mozdony Balatonalmádi bemutatkozása

A Vörös Homokkő Tanösvényt végigjárva bukkanhatunk rá erre a mozdonyra, mely az Alsóörs és Veszprém között 1909-1969-ig közlekedő járatnak állít emléket. 1969-ben azért számolták fel ezt a vonalat, mert az üzemeltetése nem volt gazdaságos, a síneket is felszedték. A mozdony 1994 óta tekinthető meg Balatonalmádiban.

Hunguest Hotel Bál Resort Balatonalmádi - Legjobb ár félpanzióval
06.02-09.01.
CE Plaza Hotel Siófok

Mozdony Balatonalmádi vélemények

2083
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 682 városban járt márFelfedező - 2240 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43055 feltöltött kép
Érdekes 2023. szeptember 22.egyedül járt itt
Ezt a mozdonyt Medvehagymának köszönhetem, ő hívta fel rá a figyelmet, ha meg már erre jártam, persze, hogy megnéztem. Nagyon látványos, ahogy az alagút felett pompázik. egy pici parkoló is van mellette, ha az emberek kiszállnának közelebbről megnézni, amúgy meg a kiépített kerékpárút pont itt megy Veszprémbe, suhannak el a bringások, lehagyva a veszteglő vonatot.
Mozdony Balatonalmádi - Külső képMozdony Balatonalmádi - Külső képMozdony Balatonalmádi - Külső képMozdony Balatonalmádi - EgyébMozdony Balatonalmádi - Külső képMozdony Balatonalmádi - Külső képMozdony Balatonalmádi - Külső kép
2092
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 235 városban járt márFelfedező - 254 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2092 feltöltött kép
Érdekes 2023. szeptember 12.a párjával járt itt
375-ös, 680 p.sz., "Kati" Gőzmozdony, műemlékként magasodik az alagút felett. Az alagút keskeny, figyelni kell mikor megyünk be. Átjutva és jobb kanyart véve, a mozdony teljes szépségében láthatóvá válik. Ez még nem is annyira távoli múlt, hiszen jó páran utaztunk még hasonlóval.
Mozdony Balatonalmádi - EgyébMozdony Balatonalmádi - Egyéb
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 9 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.