Emlékezetes zarándoklat

Lengyel zarándokok emlékhelye BalatonberényLengyel zarándokok emlékhelye Balatonberény a térképen

Érdekes 2022. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. szeptember 20.
Szerintem erről az esetről a legtöbben hallottunk, értesültünk... amikor a lengyel zarándokokat szállító autóbusz átvágtatott a Balaton sarkánál lévő körforgalmon és 20 ember halt meg 20 évvel ezelőtt ezen a helyen. Most az történt, hogy Balatonszentgyörgynél találtam egy stoppos fickót, aki Budapestre akart menni, egy tábla volt a kezében, és kihoztam ide a körforgalomig, hogy könnyebben továbbmehessen, és talált is fuvart, amíg én ott tébláboltam, én meg ezt az emlékművet, amit régóta meg akartam nézni azaz tisztelegni előtte, de az ember csak nem áll meg általában egy aktív körforgalomban. De most mellette igen, megálltam, és megnéztem a helyet. Keserves emlék lehet ez a túlélőknek, hozzátartozóknak egyaránt. De hát mire és milyen alapon osztályozzon le egy ilyen helyet az ember? Nem ajánlom senkinek külön, de akit érdekel ez a nemzetközi, társadalmi tragikus emlék, az csak látogassa meg egy percre, ha erre jár.
Lengyel zarándokok emlékhelye Balatonberény - Külső képLengyel zarándokok emlékhelye Balatonberény - EgyébLengyel zarándokok emlékhelye Balatonberény - Külső képLengyel zarándokok emlékhelye Balatonberény - EgyébLengyel zarándokok emlékhelye Balatonberény - EgyébLengyel zarándokok emlékhelye Balatonberény - EgyébLengyel zarándokok emlékhelye Balatonberény - EgyébLengyel zarándokok emlékhelye Balatonberény - Külső képLengyel zarándokok emlékhelye Balatonberény - Egyéb
Balatontourist Berény Naturista Kemping Balatonberény - Napi árak önellátással
Napi árak önellátással