expert: Ennyi pénzért többet vártam - Aura Hotel Balatonfüred

Aura Hotel Balatonfüred értékelése
2. helyezett a 100 balatonfüredi szállás közül

Ennyi pénzért többet vártam

2018. novemberben, családjával járt itt
Értékelt: 2018. november 8.
Egy neten felbukkanó hirdetésben olvastam először a hotelről, körülnéztem a holnapjukon és gondoltam, ide érdemes lenne eljönni.
A hotel épületét könnyű megközelíteni, parkolni a sorompóval elválasztott őrzött részen díj ellenében vagy oldalt, az utcai parkolóban díjmentesen lehet. A bejelentkezés gyors volt, minden információt megkaptunk. Minden szép, modern szín- és formavilágú. A szobánk méretes, kényelmesen elfértünk minden holminkkal, az erkélyről szép kilátás nyílt a környező tájra. A minibárban igyenes víz, ami igazán figyelmes, de volt egy dolog, ami nem tetszett, hogy a hőmérsékletet nem lehetetett szabályozni – mint a recepción megtudtuk, mindenhol egyformán beállított hőmérséklet van, amit maximum 1 fokkal tudtak állítani. Viszont elég nagy fordulaton ment a szellőző, így sajnos fáztunk a szobában nappal (éjszaka nem, a takaró jó volt). Ami még kellemetlen élmény volt, hogy szombat reggel többször is megszólalt a tűzriasztó pár másodpercre, ami elég volt ahhoz, hogy a legszebb álmunkból felébresszen.

A wellness részleg kisebb volt, mint amilyenre a fotók alapján számítottam, egy közepes és egy kisebb élménymedence, illetve egy kültéri medence van. A szaunák viszont nagyobb méretűek, a szaunavilágban egy magasabb és egy szolidabb hőmérsékletű finn szauna, egy 4-5 fős infraszauna, egy nagy gőzkabin, jégkút és merülőmedence van. A medencetér nem túl nagy, elég kevés hely van a medencék mellett közlekedni, illetve elég kevés a pihenőágy, nem jut mindenkinek. Sajnos a szaunaszeánszokra nem jutottunk be, mert többen befoglalták előre mindhárom időpontot, így többen lemaradtunk. A bár közvetlen a wellness részleg mellett helyezkedik el, kényelmesen ki lehet ülni egy-egy italra, illetve ahogy láttuk, be is hozzák a rendelést, ha valaki kéri. A kültéri részen is vannak pihenőágyak és asztalok, ha valaki kinn szeretne kicsit pihenni.

Az étterem viszonylag kicsi, de nem ez volt a problémám vele, hanem a választásos ételrendelés. Vacsoránál a főételt (4 féléből lehetett választani), reggelinél pedig a meleg ételeket étlapról lehetett csak rendelni. Ezt nem is értettem, mert nem a kevés vendég miatt volt, hanem mindig így van. Értem, hogy a frissen készült étel a koncepció, de ez szerintem egyáltalán nem jó ötlet - soha nem volt probléma az eddigi szállodáinkban azzal, hogy nem éreztük volna frissnek a már elkészült és melegen tartott ételt. Elég gyér választék volt mind reggelinél, mind vacsoránál az eddigi négycsillagos szállodákhoz képest, arról nem beszélve, hogy a második nap reggelinél valahogy kimaradtunk a meleg étlapos kínálásból.

A környék szép, közel a Tagore sétány, jó időben érdemes szétnézni, élmény volt.

Alapvetően jól éreztük magunkat, de ár-érték arányben többet vártam (pl. teljes svédasztalos étkezési lehetőség). Ezért az árért (sőt, kevesebbért) nagyságrenddel nagyobb wellnesst és étkezési lehetőséget kaptunk már más hotelekben.

Személyzet:
Étkezés:

Szeretnéd követni expert felhasználót?    Igen

Aura Hotel Balatonfüred
8230 Balatonfüred
Munkácsy Mihály u. 5.

2018. augusztus 23.
Remek 3 napot töltöttünk az Aurában. A hotel minden igényt kielégít. Új, modern, kényelmes, tiszta hotel, figyelmes profi személyzettel. Különleges finom ételek és italok. A wellness részleg nagyon jó, a saját strand a medencével tökéletes, amihez hozzájárul a remek zene. Csak ajánlani...

2018. június 13.
2017. október 23.-i hétvégén jártunk a szállodában, ennek ellenére nem volt érezhető sehol (étterem, wellness) a tumultus. A szoba tágas és tiszta volt. A wellness - a rossz idő ellenére is - nem volt zsúfolt. Jó minőségű, ízletes ételek a reggelinél és a vacsoránál is(remélem nem csak a hosszú...

2018. április 19.
Először is leszögezném, hogy nagyon örülök, hogy itt tölthettem 3 éjszakát, tényleg jó választás. A szálloda nagyon szép és tiszta. A személyzet igazán barátságos (átlagon felüli), szemmel láthatóan minden apróságra odafigyelnek, hogy tökéletes legyen a pihenés. Az étel remek volt (bár ez...

Aura Hotel, Balatonfüred kiemelt csomagajánlatai
 - Feel good (min. 2 éj)
3 nap/2 éjszaka 17.689 - 26.534,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, wellness-részleg használattal, szobai bekészítéssel, aquabárral, Wi-Fi internet elérhetőséggel
Érvényes: 2017-02-21 - 2019-05-31
 - Karácsony
2 nap/1 éjszaka 46.929,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, wellness-részleg használattal, szobai bekészítéssel, aquabárral, Wi-Fi internet elérhetőséggel
Érvényes: 2018-12-29 - 2019-01-02
 - Balaton love (min. 3 éj)
4 nap/3 éjszaka 17.689 - 25.194,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, wellness-részleg használattal, masszázzsal, romantikus bekészítéssel, aquabárral, Wi-Fi internet elérhetőséggel
Érvényes: 2017-02-21 - 2019-05-31