expert: Ennyi pénzért többet vártam - Aura Hotel Balatonfüred

2. helyezett a 103 balatonfüredi szállás közül

Ennyi pénzért többet vártam

2018. novemberben, családjával járt itt
Értékelt: 2018. november 8. - 2 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Egy neten felbukkanó hirdetésben olvastam először a hotelről, körülnéztem a holnapjukon és gondoltam, ide érdemes lenne eljönni.
A hotel épületét könnyű megközelíteni, parkolni a sorompóval elválasztott őrzött részen díj ellenében vagy oldalt, az utcai parkolóban díjmentesen lehet. A bejelentkezés gyors volt, minden információt megkaptunk. Minden szép, modern szín- és formavilágú. A szobánk méretes, kényelmesen elfértünk minden holminkkal, az erkélyről szép kilátás nyílt a környező tájra. A minibárban igyenes víz, ami igazán figyelmes, de volt egy dolog, ami nem tetszett, hogy a hőmérsékletet nem lehetetett szabályozni – mint a recepción megtudtuk, mindenhol egyformán beállított hőmérséklet van, amit maximum 1 fokkal tudtak állítani. Viszont elég nagy fordulaton ment a szellőző, így sajnos fáztunk a szobában nappal (éjszaka nem, a takaró jó volt). Ami még kellemetlen élmény volt, hogy szombat reggel többször is megszólalt a tűzriasztó pár másodpercre, ami elég volt ahhoz, hogy a legszebb álmunkból felébresszen.

A wellness részleg kisebb volt, mint amilyenre a fotók alapján számítottam, egy közepes és egy kisebb élménymedence, illetve egy kültéri medence van. A szaunák viszont nagyobb méretűek, a szaunavilágban egy magasabb és egy szolidabb hőmérsékletű finn szauna, egy 4-5 fős infraszauna, egy nagy gőzkabin, jégkút és merülőmedence van. A medencetér nem túl nagy, elég kevés hely van a medencék mellett közlekedni, illetve elég kevés a pihenőágy, nem jut mindenkinek. Sajnos a szaunaszeánszokra nem jutottunk be, mert többen befoglalták előre mindhárom időpontot, így többen lemaradtunk. A bár közvetlen a wellness részleg mellett helyezkedik el, kényelmesen ki lehet ülni egy-egy italra, illetve ahogy láttuk, be is hozzák a rendelést, ha valaki kéri. A kültéri részen is vannak pihenőágyak és asztalok, ha valaki kinn szeretne kicsit pihenni.

Az étterem viszonylag kicsi, de nem ez volt a problémám vele, hanem a választásos ételrendelés. Vacsoránál a főételt (4 féléből lehetett választani), reggelinél pedig a meleg ételeket étlapról lehetett csak rendelni. Ezt nem is értettem, mert nem a kevés vendég miatt volt, hanem mindig így van. Értem, hogy a frissen készült étel a koncepció, de ez szerintem egyáltalán nem jó ötlet - soha nem volt probléma az eddigi szállodáinkban azzal, hogy nem éreztük volna frissnek a már elkészült és melegen tartott ételt. Elég gyér választék volt mind reggelinél, mind vacsoránál az eddigi négycsillagos szállodákhoz képest, arról nem beszélve, hogy a második nap reggelinél valahogy kimaradtunk a meleg étlapos kínálásból.

A környék szép, közel a Tagore sétány, jó időben érdemes szétnézni, élmény volt.

Alapvetően jól éreztük magunkat, de ár-érték arányben többet vártam (pl. teljes svédasztalos étkezési lehetőség). Ezért az árért (sőt, kevesebbért) nagyságrenddel nagyobb wellnesst és étkezési lehetőséget kaptunk már más hotelekben.

Személyzet:
Étkezés:

Szeretnéd követni expert felhasználót?    Igen

Aura Hotel Balatonfüred
8230 Balatonfüred
Munkácsy Mihály u. 5.

2019. március 6.
Szinte már égetőnek éreztem magamban, hogy ezt a helyet ki kell egyszer próbálni. Na, aztán lehetőség is adódott februárban egy hétvégi kiruccanásra. Hát ez egy szuper szálloda. Láttatok már valaha valahol ásványvíz lapot? Na itt az is van (Aqua card). Különleges, máshol nem kapható ásványvizeket...

2019. január 28.
A hotel jól megközelíthető, korszerű , jól felszerelt. A tisztaság tökéletes mind a szobákban, mind a medencéknél. A személyzet csak motivált,fiatalokból áll, akik udvariasak, kedvesek és értik a dolgukat. Igen, van ilyen :) . A konyha és az étkeztetés profi, választékos és bőséges . A...

2018. augusztus 23.
Remek 3 napot töltöttünk az Aurában. A hotel minden igényt kielégít. Új, modern, kényelmes, tiszta hotel, figyelmes profi személyzettel. Különleges finom ételek és italok. A wellness részleg nagyon jó, a saját strand a medencével tökéletes, amihez hozzájárul a remek zene. Csak ajánlani...

Aura Hotel, Balatonfüred kiemelt csomagajánlatai
 - Balaton love (min. 3 éj)
4 nap/3 éjszaka 20.815 - 41.630,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, wellness-részleg használattal, masszázzsal, romantikus bekészítéssel, aquabárral, Wi-Fi internet elérhetőséggel
Érvényes: 2017-02-21 - 2019-11-02
 - Napi ár félpanzióval (1 éjtől)
2 nap/1 éjszaka 19.214 - 22.416,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, korlátlan wellness részleg használattal, fillup szobai szolgáltatásokkal, fürdőköpeny bekészítéssel, internettel
Érvényes: 2019-01-31 - 2020-06-03
 - Kedvezményes ár - teljes előrefizetéssel (1 éjtől)
2 nap/1 éjszaka 18.253 - 25.939,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, korlátlan wellness részleg használattal, fillup szobai szolgáltatásokkal, fürdőköpeny bekészítéssel, internettel
Érvényes: 2019-01-31 - 2019-08-20