Majordomus: Étterem teszt 237.- zarándoklat Gasztronómiába ! - Kisvendéglő a Hargitához Békéscsaba

Étterem teszt 237.- zarándoklat Gasztronómiába !

2018. októberben, családjával járt itt
Értékelt: 2018. október 11. - 3 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Ismét Gyulára tartunk,nem kérdés,hogy a Hargitában történő ebéd kötelező program. A csapat harmadik tagja is velünk van ezuttal. Na,éppen azért(is).

Óvatosságból még otthonról asztalt foglalok,várnak is bennünket,nincs tömeg,igaz munkanap van. Érkezés 12,35-kor. A pincérhölgy a szárnyai alá vesz bennünket,s tudatos vendégmenedzselést végez. Étlap elöttünk,még le sem ültünk,mit hozhat inni stb.

Régi igazság,hogy egy kép többet mond ezer szónál,de itt a fotókat érdemes végignézni,önmagukért beszélnek.

Mint egy múzeum,a berendezés,a teriték egy élmény. Az országban sem tudok ehhez hasonlót. Közben 12,58-kor megérkezik a gyöngyös leves lúdgége tésztával,ami étlap szerint 0,35 dl,én dupla adagot kértem,mert a csésze -2 deci -levesektől a falra tudok mászni. Zöld erős paprika nincs,de tud ajánlani helyette,én balga, valami ,,keritészaggatót,, kérek,hát megkaptam. A kigyós chili,a világ legerősebb paprikáiból áll össze, úgymint trinidadi skorpió,carolina reaper,stb. Óvatosan adagolom,de igy is olyan erős,hogy a 7 dl leves tűzfolyammá változik,Erdély minden megyéjét külön megsiratom. Legalább elmondhaton,hogy ilyen levest sem ettem még. Tartalmas,tele van hússal,és tésztával,kitűnő leves. Főételek,érkeznek,az étlapon külön szótár van székelyről magyarra. Apropó étlap. Nem sok helyen van ilyen étlap,ahol a népies ételek között az erdélyi képeslapok vannak. Ritka hely ahol a köretekbe sem tudok belekötni,de itt normálisan van elkészitve,a rizs nem áll össze,a krumpli nem zacskós. A hús izletesen átsütve,a csirkemell adag pontosan jó adag,elég legyűrni. Közben borogatunk is rendesen,az áfonyalikőr egészen különleges,még a bogyó is ott van az alján. Italok hűtése kitűnő,az ételek szó szerint a serpenyőből kerülnek az asztalra,mert a konyhai kiadó ablak mellett ülünk.
Kérünk desszertet is,a csokoládés pohárkrém,és a krémes szőlőszemekkel nagyon finom,az hogy kitűnő lavazza kávét kapunk zárásként már természetesnek tűnik.
Számla jön,28,090 ft,borravalóval 30 ezer,3 főre,dupla leves, több sörrel,dupla baileys,áfonyalikőrök,korrekt ár. Távozunk 14,05-kor. Étkezési idő 90 perc.
Összegzés:
Azon ritka helyek egyike,ahol semmibe nem tudok bekekötni. Na mégis,nem volt zöld erős paprika,na bumm,kaptam helyette egy chili bombát. Sose tudtam volna meg milyen a ,,trinidadi skorpió,,.Jobban csíp mint az igazi.
Kitűnően elkészitett ételek,kiváló segitőkész személyzet,tisztasággal semmi gond,árak korrektek. A leves 850 ft,skorpióval egyűtt,ami nem pénz érte. A hangulat meg....

Többször mondtam,az étkezés nem csak szükséglet,élmény is,mert a szemünk is táplálkozik. Hát itt van miből.

Minősités: különösen ajánlott,etalon étterem

Kisvendéglő a Hargitához Békéscsaba
5600 Békéscsaba
Tavasz u. 7.

2018. október 18.
A minap ismét sikerült eljutni a Hargitához címzett aminai Kisvendéglőbe, ezúttal aránylag népes, öt fős társasággal közeli és távoli rokonokkal. Rendeltünk velős kacsamájat, csülköt pékné módra, répakrémlevest, fogas-carpacciot, birkapörköltet (ezt én ettem, fél adagot kértem csak, ha valaki...

2018. február 12.
Jó hangulatú, a környezet gondosan kialakított, otthonos, barátságos. Az ételek nagyon ízesek, nagyon finomak és egyediek. Ideális kisvendéglő, ahol az ember jól érezheti magát és elmerülhet a csodálatos ízek élvezetében. Azt hiszem, hogy ennyi több, mint elég az értékeléshez, de az...

2018. január 3.
A Hargita a szívünk csücske. A 60. születésnapomon sikerült feljutnom a csúcsra. De hogy itthon is eljussunk a Hargitára, nem gondoltuk volna. Kedves emlékeket idézett fel, már a kis parasztház kívülről is. Belül meg tátva maradt a szánk. Vannak még szerencsére olyanok, akik nem szégyellik honnan...