Liszt, vadkovász és kenyér

Arán Bakery - Móricz BudapestArán Bakery - Móricz Budapest a térképen

Kiváló 2023. januárban járt ittÉrtékelt: 2023. február 12.
Az Arán Pékséget évekkel ezelőtt megismertük és megszerettük a pesti oldalon, a Wesselényi utcában. A szimpatikus magyar páros több évnyi szorgalmas dublini tanulás és tapasztalatszerzés után az első egységüket ott nyitotta meg 2019-ben, ahol az ír kenyérsütés rejtelmeivel egyre több vásárlót ismertettek meg.
A budai oldalon lévő pékségüket két esztendővel később, 2021-ben nyitották meg, most sikerült végre ide is eljutnom.

A kínálat gyakorlatilag megegyezik a korábban megismert termékekkel. Kitűnő minőségű, illatos, ropogós, belül omlós, csodás ízű, szép küllemű kenyerek, édes és sós péksütemények adják a kínálat gerincét. A saját kikísérletezett vadkovászból akár otthonra is lehet vinni, ha valaki saját maga is szeretné otthon kipróbálni a kenyérsütést. Én erre nem vállalkoztam, viszont megkóstoltam 1-1 édes és sós péksüteményt is.
Fahéjas-almás párnát (600 Ft) és paradicsomos-sajtos párnát (650 Ft) választottam. Mindkettő kitűnő, friss, finom volt, méretre is megfelelő, kiadós. Ahogy elnézem a péktermékek árának meredek emelkedését, már nem is tűnik olyan drágának.

Az egész kis üzletet finom, frissen sült kenyérillat lengi be.
Helyben is lehet az ablaknál enni, a pékáruk mellé kávé is kapható, de én elvitelre vásároltam.
Nagyon jó ötlet, hogy a kenyerekből helyben készült szendvicseket is kínálnak.
A pult mögött két mosolygós lány szolgált ki.
Arán Bakery - Móricz Budapest - EgyébArán Bakery - Móricz Budapest - EgyébArán Bakery - Móricz Budapest - EgyébArán Bakery - Móricz Budapest - EgyébArán Bakery - Móricz Budapest - EgyébArán Bakery - Móricz Budapest - EgyébArán Bakery - Móricz Budapest - EgyébArán Bakery - Móricz Budapest - EgyébArán Bakery - Móricz Budapest - EgyébArán Bakery - Móricz Budapest - EgyébArán Bakery - Móricz Budapest - Egyéb
Hotel Narád Park Mátraszentimre - Senior pihenés
Senior pihenés