Mandala az aurámban

Aura Gastrocafe BudapestAura Gastrocafe Budapest a térképen

2020. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2020. szeptember 27.
A Jászai Mari téren nyitott ezoterikus bisztrót a nyitást követően nem sokkal kerestem fel, pár nappal a koronavírus járvány berobbanása előtt.
Késő délután, 17 óra magasságában már eléggé le volt pusztítva a pult szendvics készlete, viszont süteményből többféle is akadt még.
Mivel a többedik kávén voltam már túl aznap, valami másféle italt szerettem volna. Ismerőseim a szendvicseket dicsérték, melyeket helyben készítenek frissen, viszont kiderült az is, hogy a péksütik az Aldiból származnak, így a magas árazást az alapanyagárral nemigen lehet magyarázni.
A süti és torta szeletárak 1000 Ft körül alakulnak, dupla csokis-meggyes-mogyorós, málnás túrótorta, máktorta, erdei gyümölcsös süti volt a pultban, valamint saláták és kencék, akár elvitelre is, bedobozolva.
Azt nem tudom, hogy ez minden ételükre igaz-e a kínálatban, de vegán és mentes ételeket és italokat (is) készítenek.
Bár nem a szívem csücske, de a pultos lányok nagyon ajánlották a diós répatortát, én pedig engedtem a kísértésnek (990 Ft). Nem bántam meg, mivel életem egyik legjobb répatorta élményének bizonyult, nagyon finomra sikerült!
Kértem mellé egy alma-banán-kókusz smoothie-t, szintén 990 Ft volt 3 dl.
Nos, 2000 Ft-ból már komplett ebédet lehet enni itt a környéken, nemcsak egy sütit itallal, szóval még helyi viszonyok között is meglehetősen drága a hely.
A berendezés érdekes, az aura gondolatkörében vannak mindenféle keleties motívumok, bambuszfal, mandalák a falon és a padlón, aki az ilyen ezoterikus, meditálós dolgokat szereti, annak biztosan bejön.
A kiszolgálás kedves, barátságos.
Aura Gastrocafe Budapest - BelsőAura Gastrocafe Budapest - BelsőAura Gastrocafe Budapest - Étel/italAura Gastrocafe Budapest - Étel/italAura Gastrocafe Budapest - Étel/italAura Gastrocafe Budapest - BelsőAura Gastrocafe Budapest - BelsőAura Gastrocafe Budapest - MosdóAura Gastrocafe Budapest - MosdóAura Gastrocafe Budapest - BelsőAura Gastrocafe Budapest - BelsőAura Gastrocafe Budapest - Külső képAura Gastrocafe Budapest - Külső képAura Gastrocafe Budapest - Étel/italAura Gastrocafe Budapest - Étel/italAura Gastrocafe Budapest - Étel/italAura Gastrocafe Budapest - Belső
Hotel Írottkő K?szeg - Senior pihenés az Alpok lábánál
Senior pihenés az Alpok lábánál