Élmények első kézbőlGasztronómia, utazás, programok... Engedd, hogy inspiráljunk!

Különleges táplálkozási szokások

Veggie Nyers Vegán Bisztro BudapestVeggie Nyers Vegán Bisztro Budapest a térképen

2017. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2017. július 6.
Ajánlom a helyet másoknak is!
A Kossuth tér közelében található kis étkezde Veggie néven üzemel már egy ideje. Kizárólag nyers vegán ételeket és italokat készítenek itt, ami az egyik legpuritánabb étkezési forma szerintem. Csak nyers zöldségeket, gyümölcsöket és magvakat használnak fel az ételek elkészítéséhez, természetesen ezekből is csupán öko-bio, nem génkezelt jöhet szóba, és mindenféle mesterséges anyagtól mentesek. Természetesen húst és cukrot sem tartalmaznak. A nyers itt tényleg szó szerint értendő, hiszen ezeket az alapanyagokat meg sem főzik, mivel 42 C fok felett már jelentősen veszítenének véleményük szerint az értékükből és a vitamintartalmukból. Ennek a nagyon extrém étkezési formának véleményük szerint számtalan jótékony hatása van az ember egészségére nézve.
Itt semmi sem az, aminek látszik. A "tészta" valójában zöldségcsík, a "rizs" pedig zöldségzúzalék. Mivel itt bátran és intenzíven fűszereznek, e szigorú megkötések ellenére is volt ízük az ételeknek, ami felettébb pozitív. Hogy mennyire lehet jóllakni egy ilyen ételtől, abban kissé szkeptikus vagyok.
A sütemények határozottan jól néznek ki, de persze ezek sincsenek megsütve, és liszt, cukor, tojás sincs bennük. Ebédidőben van 2 fogásos menü, amiben 2 féle főételből és 2 desszertből lehet kiválasztani a szettet 990 Ft-ért. Az 1200 Ft-os ajánlatban 3 féle főételből lehet tetszés szerint összeállítani egy vegyestálat. Én ezt választottam: currys "rizs" mazsolával, indiai fűszerezéssel, cukkini tészta (azaz fűszeres cukkini csíkok) és füstölt sajtos tésztának kinéző, sem igazi sajtot, sem tésztát nem tartalmazó paprikás zöldségcsíkok. Nem mindennapi élmény, az biztos, de egyszer szerintem érdemes kipróbálni. Sokkal jobb volt, mint amilyennek tűnik így leírva. Önkiszolgáló tartályból lehet csapolni a citromos vizet, ha inni szeretnénk. De vannak zöldséglevek, turmixok és ebédidőben két féle napi leves is.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Ételek / Italok:
Kiszolgálás:
Hangulat:
Ár / érték arány:
Tisztaság:Kiváló
Fényképek (2)
Veggie Nyers Vegán Bisztro Budapest - Külső képVeggie Nyers Vegán Bisztro Budapest - Belső
Népszerű szállások a környéken
Hunguest Hotel Panoráma Hévíz - Két ünnep között
Hunguest Hotel Panoráma Hévíz
66.880 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval
Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes - Wellness napok
Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes
79.600 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval
Danubius Hotel Marina Balatonfüred - Hajókázás a Balatonon
Danubius Hotel Marina Balatonfüred
84.000 Ft / 2 fő / 2 éjtől all inclusive ellátással