Amikor az urak borbélyhoz mennek...

Barber's Wife BudapestBarber's Wife Budapest a térképen

2015. novemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2015. november 25.
A Barber's Wife, azaz a "Borbély neje" talányos elnevezés arra utal, hogy amíg a férfiak a szomszédos borbélynál szépülnek, ami a hölgyek számára tiltott terület, addig ők se unatkozzanak, vagy ne kelljen az utcán ácsorogva várakozniuk, hanem ők is be tudjanak ülni egy számukra kellemes helyre, ami szintén a kényeztetésről szól, más módon.
De persze a Barber's Wife kávézóba fiúk is beléphetnek, itt nincs semmiféle restrikció, s nekik is kínálnak enni- s innivalókat. Mindettől függetlenül azért inkább csajos, barátnős helynek mondanám, inkább praktikus, mintsem romantikus.
Reggel 8.30-tól este 10-ig nyitva vannak, s egész nap kínálnak hideg ennivalókat, amelyek leginkább "csomagban"-duóban érik meg az árukat. A napi süti/torta és capuccino vagy eszpresszó 690 Ft, a szendvics kávéval 790 Ft, inkább estére grissini mártogatóssal és egy koktél 1490 Ft. Az átlagosnál izgalmasabb, változatosabb a kínálat: tejszínes spenótos quiche-t, zöldséges pitét, eredeti belga csokiból készített házi forrócsokit, a sütik között mangós-epres sajttortát is lehet kóstolni. Ottjártamkor a 2 féle napi süti répatorta illetve málnás túrótorta volt, én ez utóbbit választottam. Nagyon lágy, könnyű és kifejezetten házias volt a süti, nem éreztem benne semmi művit.
Figyelmet fordítanak a diétázókra és az egészséges életmód híveire is: többféle glutén-, laktóz- és cukormentes ételt is kínálnak.
A hely berendezése egyszerű, a kiszolgáló pulttal szemben a falnál vannak bárszékes ülőhelyek, valamint a csendesebb hátsó traktusban hagyományos székek-asztalok. Érdekesség, hogy innen közvetlen átjárás nyílik a szomszédos hostel recepciójához.
A nyáron árusított thai fagyijukról így novemberben már lecsúsztam, de remélem, jövő nyáron is újra lesz, s akkor azt is kipróbálom.
Barber's Wife Budapest - Külső képBarber's Wife Budapest - Külső képBarber's Wife Budapest - Étel/italBarber's Wife Budapest - Étel/italBarber's Wife Budapest - Étel/italBarber's Wife Budapest - BelsőBarber's Wife Budapest - Étel/italBarber's Wife Budapest - BelsőBarber's Wife Budapest - BelsőBarber's Wife Budapest - BelsőBarber's Wife Budapest - Étel/italBarber's Wife Budapest - Étel/italBarber's Wife Budapest - Külső kép
Hotel Residence Siófok - Pünkösd
Hotel Residence Siófok