Újabb próbálkozás

Barka Étterem BudapestBarka Étterem Budapest a térképen

Átlagos 2023. márciusban, családjával járt ittÉrtékelt: 2023. április 5.
Mióta ezen a környéken lakunk, a Timur utcai ingatlanban már több stílusú étterem próbálkozott, de valamiért egyik sem tudott itt állandóra megmaradni.
Amikor legutoljára voltunk, Fair Play néven svédasztalos jellegű hely volt, nem volt rossz, de választékban nem közelítette meg a hasonló jellegű közismert hálózat éttermeit.
Aztán utána ez is bezárt, és La Mista (a helyi köznyelvben A Pista) néven üzemelt tovább, de aztán viszonylag hamar feladták. (Ide valahogy nem volt késztetésünk elmenni sosem.)
Örömmel láttuk, hogy 2023. tavaszán új étterem nyílik az ingatlanban, most éppen Barka néven. A hely a honlapja alapján ígéretesnek tűnt, ezért is próbáltuk ki.
Az új (vagy nem új, nem tudom) üzemeltető az étterem belső terének és berendezésének felújításával, kicserélésével nem sokat bíbelődött, az asztalok, székek, a berendezés ugyanazok, mint Fair Play korában, több évvel ezelőtt, de szerintem még a képek a falon is. Azt nem tudom, hogy legalább egy tisztasági festés volt-e, mert már nem emlékszem milyen volt a fal 4 éve.
Ez kicsit meglepő volt, de biztos új bútorokra, az étterem belső tere arculatának megváltoztatására nem tartották szükségesnek hangsúlyt fektetni.
És akkor a lényeg: megmondom őszintén, nekünk nem annyira jött be.
A leves ízetlen (vagy ahogy mostanában a gasztroműsorokban mondják: erősen sóhiányos) volt, a főétel (ugyancsak a gasztroműsor stílusban) túlkészült, de mondhatom úgy is: rágós. A desszert sem jött be.
Valahogy a honlapjuk és az azokon szereplő ételképek többet ígértek.
Az árak viszont a honlapon szereplőek, úgyhogy mindezért igen szép összeget hagytunk ott.
Ételek / Italok:Átlagos
Ár / érték arány:Gyenge