Bartókról mindent vagy semmit

Bartók - Reggel.Délben.Este BudapestBartók - Reggel.Délben.Este Budapest a térképen

2019. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. május 19.
Közel 2 hónappal ezelőtt nyitott új vendéglátó egység elég erős marketing ajánlással, "rádicséréssel", - nevezzük bisztrónak - a Bartók Béla úton, közelebb a Gellért térhez, mint a Móriczhoz. A névválasztás kreativitás szempontjából véleményem szerint nulla, és megjegyzem, rákeresni sem könnyű az interneten, mert nagyjából minden Bartók Béla utcai egyéb dolog, épület, ház, kocsma, villamosmegálló stb. hamarabb feljön, mint ez. Egyébként a pesti oldalon a Nagymező utcában évek óta bejáratott Két Szerecsen tulajdonosaihoz köthető a hely.
A névhez még csak annyi aprócska megjegyzés, hogy tavaly nyílt egy BÉLA névre hallgató, meglehetősen hasonszőrű bisztró pár méterrel odébb. Érdekes az egybeesés...
Egyébként jól néz ki a beltér, nekem tetszik a dizájn. Kicsit művészies, avantgárd, de ugyanakkor modern, nem szélsőséges.
Kényelmesek az ülőhelyek, megjelennek a színek, az egyik falon színes plakátok, a másikon pirosan világító neonfelirat, az asztalokon fémvödrökben friss zöld növény, cserepes virág.
Amint a név is utal rá, hosszú nyitva tartással üzemelnek a hét minden napján, és van melegkonyha is: reggeli, ebéd, vacsora egyaránt. Az étlap nemzetközi bisztrós jellegű, fiatalos, vagány, nem túl hosszú, leginkább mediterránnak mondanám: rozs deszkák, azaz szendvicsek 1290-1890 Ft-ért hidegen vagy melegen, tojásételek 1190-1790 Ft, vegyes salátatálak stílusok a nemzetek stílusában és ízeivel: Atlas, Andok, Serrano 2000 Ft felett, desszertek 1190 Ft-ért, esténként tapasok 500-2690 Ft. Szóval egyáltalán nem olcsó hely.
Van ebédidőben hétköznap napi menü, 2 fogás leves+főétel 1490 Ft, illetve napi séf ajánlat főétel 1590 Ft.
A ház bora a Konyri Fecske vörösben és fehérben (490/590 Ft/dl).
Van 1-2 kézműves sör, de nem ez a fő csapásirány: békésszentandrási meggyes, Hübris fűszeres búza, Távoli Galaxis.
Kávéból lehet választani a világos és a klasszikus pörkölésű közül, bár engem nem kérdezett meg a pultos hölgy, hogy melyiket kérem, a hagyományosat kaptam. Egy eszpresszó 420 Ft, jó minőségű.
Az árfekvés miatt inkább külföldiek, illetve a hazai felső tízezer bohémjai lehetnek a célközönség.
Kiszolgálás:Átlagos
Hangulat:Kiváló
Bartók - Reggel.Délben.Este Budapest - Külső képBartók - Reggel.Délben.Este Budapest - BelsőBartók - Reggel.Délben.Este Budapest - BelsőBartók - Reggel.Délben.Este Budapest - BelsőBartók - Reggel.Délben.Este Budapest - EgyébBartók - Reggel.Délben.Este Budapest - Étlap/itallapBartók - Reggel.Délben.Este Budapest - Étel/italBartók - Reggel.Délben.Este Budapest - Étel/italBartók - Reggel.Délben.Este Budapest - Étel/italBartók - Reggel.Délben.Este Budapest - MosdóBartók - Reggel.Délben.Este Budapest - Belső

Bartók - Reggel.Délben.Este további értékelései

2020.09.29egyedül
Ne keressünk semmit ott, ahol nem érdemes hibákat kutatni. Sima ötös. Kijöttem a könyvesboltból és besétáltam ide. Nem ide készültem, a sors tolta ide elém. Nagyon vonzó kívül is, meg belül is. Ízléses, hangulatos... Sokat nem töprengtem a kínálaton, leakadt a szemem a kacsabrassóinál, és már...
2019.10.11barátokkal
A Bartók nevű egység kifejezetten tetszett, mind dizájnra, mind kínálatra. Itt az ételek között is akadt, amit felkeltse az érdeklődésem, ellentétben a szomszédos Bélával. Mert egyébként, ahogy a Bartók összetartozik a magyar agyban a Bélával, úgy utazik e két egység hasonló műfajban egymástól...
Hunguest Bük Bük, Bükfürdő - Pihenés fürdőbelépővel
Pihenés fürdőbelépővel